PIVA SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Juc-Herghelie, Comuna Jucu, DUVANA, 14, 407352
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 228.000 RON | 228.258 RON | 16.735 RON | 204.676 RON | 211.523 RON | 328.673 RON | 0 RON | 328.673 RON | 286.880 RON | 41.793 RON | 0 RON | 320.511 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 228.000 RON | 228.000 RON | 16.673 RON | 205.000 RON | 211.327 RON | 336.415 RON | 0 RON | 336.415 RON | 330.576 RON | 5.839 RON | 0 RON | 327.551 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 228.000 RON | 228.197 RON | 17.541 RON | 203.810 RON | 210.656 RON | 339.878 RON | 0 RON | 339.878 RON | 336.963 RON | 2.915 RON | 0 RON | 288.784 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 296.846 RON | 296.846 RON | 21.279 RON | 269.318 RON | 275.567 RON | 374.516 RON | 0 RON | 374.516 RON | 269.558 RON | 104.958 RON | 0 RON | 278.206 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 298.793 RON | 368.961 RON | 60.686 RON | 305.028 RON | 308.275 RON | 321.228 RON | 0 RON | 321.228 RON | 305.268 RON | 15.960 RON | 0 RON | 180.934 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 298.779 RON | 298.840 RON | 65.806 RON | 228.630 RON | 233.034 RON | 246.200 RON | 0 RON | 246.200 RON | 228.870 RON | 17.330 RON | 0 RON | 196.656 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 300.136 RON | 300.605 RON | 73.897 RON | 221.962 RON | 226.708 RON | 246.199 RON | 0 RON | 246.199 RON | 222.202 RON | 23.997 RON | 0 RON | 194.321 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 1,256 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 228,0 K RON | 228,0 K RON | 228,0 K RON | 296,8 K RON | 298,8 K RON | 298,8 K RON | 300,1 K RON |
| Venituri totale | 228,3 K RON | 228,0 K RON | 228,2 K RON | 296,8 K RON | 369,0 K RON | 298,8 K RON | 300,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 16,7 K RON | 16,7 K RON | 17,5 K RON | 21,3 K RON | 60,7 K RON | 65,8 K RON | 73,9 K RON |
| Rezultat net | 204,7 K RON | 205,0 K RON | 203,8 K RON | 269,3 K RON | 305,0 K RON | 228,6 K RON | 222,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 329,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10,26 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 10,26 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,16 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 10,26 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,54 |
| Durata încasare (zile) | 236 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 41,8 K RON | 328,7 K RON | 12,7% |
| 2020 | 5,8 K RON | 336,4 K RON | 1,7% |
| 2021 | 2,9 K RON | 339,9 K RON | 0,9% |
| 2022 | 105,0 K RON | 374,5 K RON | 28,0% |
| 2023 | 16,0 K RON | 321,2 K RON | 5,0% |
| 2024 | 17,3 K RON | 246,2 K RON | 7,0% |
| 2025 | 24,0 K RON | 246,2 K RON | 9,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 228,0 K RON | 228,0 K RON | 228,0 K RON | 296,8 K RON | 298,8 K RON | 298,8 K RON | 300,1 K RON | ▲ 0,5% |
| Rezultat net | 204,7 K RON | 205,0 K RON | 203,8 K RON | 269,3 K RON | 305,0 K RON | 228,6 K RON | 222,0 K RON | ▼ 2,9% |
| Total active | 328,7 K RON | 336,4 K RON | 339,9 K RON | 374,5 K RON | 321,2 K RON | 246,2 K RON | 246,2 K RON | ▼ 0,0% |
| Capitaluri proprii | 286,9 K RON | 330,6 K RON | 337,0 K RON | 269,6 K RON | 305,3 K RON | 228,9 K RON | 222,2 K RON | ▼ 2,9% |
| Datorii totale | 41,8 K RON | 5,8 K RON | 2,9 K RON | 105,0 K RON | 16,0 K RON | 17,3 K RON | 24,0 K RON | ▲ 38,5% |
| Lichiditate curentă | 7,86 | 57,62 | 116,60 | 3,57 | 20,13 | 14,21 | 10,26 | ▼ 27,8% |
| Marjă netă (%) | 89,77 | 89,91 | 89,39 | 90,73 | 102,09 | 76,52 | 73,95 | ▼ 3,4% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | 95 | 95 | 80 | 80 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (222,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (10.26), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 329,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.