Publicitate

YSHA GLOBAL S.R.L.

CUI: 44278255 J12/2370/2021 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44278255
Cod înmatriculare J12/2370/2021
EUID ROONRC.J12/2370/2021
Data înmatriculării 2021-05-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Ursului, 7

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: Ursului
Număr: 7

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 0 RON 0 RON 17.876 RON −17.876 RON −17.876 RON 1.379 RON 0 RON 1.379 RON −17.676 RON 19.055 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 20 RON 18.416 RON −18.397 RON −18.396 RON 45.112 RON 0 RON 45.112 RON −36.073 RON 81.185 RON 22.631 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 67.500 RON 67.620 RON 68.058 RON −819 RON −438 RON 61.580 RON 0 RON 61.580 RON −36.892 RON 98.472 RON 25.936 RON 1.045 RON 0 RON 0 RON 1
2024 90.000 RON 90.000 RON 76.946 RON 12.154 RON 13.054 RON 75.394 RON 0 RON 75.394 RON −24.738 RON 100.132 RON 0 RON 1.045 RON 0 RON 0 RON 1
2025 208.130 RON 208.130 RON 91.714 RON 114.958 RON 116.416 RON 128.032 RON 0 RON 128.032 RON 90.220 RON 37.812 RON 0 RON 53.810 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

VLAS LARISA-ANDREEA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (14)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 57 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
208,1 K RON
Rezultat Net 2025
115,0 K RON
Total Active 2025
128,0 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 67,5 K RON 90,0 K RON 208,1 K RON
Venituri totale 0 RON 20 RON 67,6 K RON 90,0 K RON 208,1 K RON
Cheltuieli totale 17,9 K RON 18,4 K RON 68,1 K RON 76,9 K RON 91,7 K RON
Rezultat net −17,9 K RON −18,4 K RON −819 RON 12,2 K RON 115,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 225,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,39 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,39 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,96 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,39 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante128,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe53,8 K RON
Numerar74,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 3,87
Durata încasare (zile) 94

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
55,9%
Marjă netă
55,2%
ROA
89,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 19,1 K RON 1,4 K RON 1.381,8%
2022 81,2 K RON 45,1 K RON 180,0%
2023 98,5 K RON 61,6 K RON 159,9%
2024 100,1 K RON 75,4 K RON 132,8%
2025 37,8 K RON 128,0 K RON 29,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 67,5 K RON 90,0 K RON 208,1 K RON ▲ 131,3%
Rezultat net −17,9 K RON −18,4 K RON −819 RON 12,2 K RON 115,0 K RON ▲ 845,8%
Total active 1,4 K RON 45,1 K RON 61,6 K RON 75,4 K RON 128,0 K RON ▲ 69,8%
Capitaluri proprii −17,7 K RON −36,1 K RON −36,9 K RON −24,7 K RON 90,2 K RON ▲ 464,7%
Datorii totale 19,1 K RON 81,2 K RON 98,5 K RON 100,1 K RON 37,8 K RON ▼ 62,2%
Lichiditate curentă 0,07 0,56 0,63 0,75 3,39 ▲ 349,7%
Marjă netă (%) -1,21 13,50 55,23 ▲ 309,1%
Scor bonitate 22 27 32 60 100 ▲ 66,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (115,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (3.39), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 225,0 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.

Publicitate