Publicitate

ROBRICKWORK SAM INVEST S.R.L.

CUI: 46064657 J12/2383/2022 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46064657
Cod înmatriculare J12/2383/2022
EUID ROONRC.J12/2383/2022
Data înmatriculării 2022-05-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, ARIEŞULUI, 119, 2, 7, 92, 400456

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: ARIEŞULUI
Număr: 119
Scară: 2
Etaj: 7
Apartament: 92
Cod poștal: 400456

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 0 RON 6.544 RON −6.544 RON −6.544 RON 109.885 RON 48.993 RON 60.892 RON −6.344 RON 116.229 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 6.000 RON 68.956 RON 93.461 RON −24.505 RON −24.505 RON 210.382 RON 207.366 RON 3.016 RON −29.830 RON 104.222 RON 0 RON 0 RON 135.990 RON 0 RON 1
2025 32.550 RON 99.923 RON 95.740 RON 4.183 RON 4.183 RON 148.503 RON 139.992 RON 8.511 RON −25.647 RON 105.533 RON 0 RON 83 RON 68.617 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

SÎNMIHĂIAN ADRIAN-MARIN
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (23)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 146 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−25.647 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.08) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
32,6 K RON
Rezultat Net 2025
4,2 K RON
Total Active 2025
148,5 K RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 6,0 K RON 32,6 K RON
Venituri totale 0 RON 69,0 K RON 99,9 K RON
Cheltuieli totale 6,5 K RON 93,5 K RON 95,7 K RON
Rezultat net −6,5 K RON −24,5 K RON 4,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 45,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−25.647 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,08 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,08 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,08 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,41 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate140,0 K RON (94.3%)
Active circulante8,5 K RON (5.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe83 RON
Numerar8,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 392,17
Durata încasare (zile) 1

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
12,9%
Marjă netă
12,9%
ROA
2,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 116,2 K RON 109,9 K RON 105,8%
2024 104,2 K RON 210,4 K RON 49,5%
2025 105,5 K RON 148,5 K RON 71,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 6,0 K RON 32,6 K RON ▲ 442,5%
Rezultat net −6,5 K RON −24,5 K RON 4,2 K RON ▲ 117,1%
Total active 109,9 K RON 210,4 K RON 148,5 K RON ▼ 29,4%
Capitaluri proprii −6,3 K RON −29,8 K RON −25,6 K RON ▲ 14,0%
Datorii totale 116,2 K RON 104,2 K RON 105,5 K RON ▲ 1,3%
Lichiditate curentă 0,52 0,03 0,08 ▲ 178,9%
Marjă netă (%) -408,42 12,85 ▲ 103,1%
Scor bonitate 27 12 55 ▲ 358,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 45,4 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate