Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DENISA DASH CLEAN SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, FLORILOR, 184, C5, 1, III, 21, 407280
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 52.166 RON | 52.166 RON | 49.577 RON | 2.067 RON | 2.589 RON | 20.617 RON | 0 RON | 20.617 RON | 20.183 RON | 434 RON | 58 RON | 9.666 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 35.380 RON | 35.386 RON | 8.986 RON | 25.327 RON | 26.400 RON | 46.564 RON | 0 RON | 46.564 RON | 45.509 RON | 1.055 RON | 0 RON | 11.185 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 86.375 RON | 86.375 RON | 14.311 RON | 69.431 RON | 72.064 RON | 116.144 RON | 0 RON | 116.144 RON | 114.940 RON | 1.204 RON | 0 RON | 700 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 52.080 RON | 52.080 RON | 27.310 RON | 23.208 RON | 24.770 RON | 140.387 RON | 0 RON | 140.387 RON | 138.148 RON | 2.239 RON | 0 RON | 960 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 6.200 RON | 6.200 RON | 3.670 RON | 1.308 RON | 2.530 RON | 141.313 RON | 0 RON | 141.313 RON | 139.456 RON | 1.857 RON | 0 RON | 135.757 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Raport Economico-Financiar
2019–20231. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 52,2 K RON | 35,4 K RON | 86,4 K RON | 52,1 K RON | 6,2 K RON |
| Venituri totale | 52,2 K RON | 35,4 K RON | 86,4 K RON | 52,1 K RON | 6,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 49,6 K RON | 9,0 K RON | 14,3 K RON | 27,3 K RON | 3,7 K RON |
| Rezultat net | 2,1 K RON | 25,3 K RON | 69,4 K RON | 23,2 K RON | 1,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 23,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2023
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 76,10 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 76,10 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,99 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 76,10 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2023)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2023)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,05 |
| Durata încasare (zile) | 7.992 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 434 RON | 20,6 K RON | 2,1% |
| 2020 | 1,1 K RON | 46,6 K RON | 2,3% |
| 2021 | 1,2 K RON | 116,1 K RON | 1,0% |
| 2022 | 2,2 K RON | 140,4 K RON | 1,6% |
| 2023 | 1,9 K RON | 141,3 K RON | 1,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2023
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 52,2 K RON | 35,4 K RON | 86,4 K RON | 52,1 K RON | 6,2 K RON | ▼ 88,1% |
| Rezultat net | 2,1 K RON | 25,3 K RON | 69,4 K RON | 23,2 K RON | 1,3 K RON | ▼ 94,4% |
| Total active | 20,6 K RON | 46,6 K RON | 116,1 K RON | 140,4 K RON | 141,3 K RON | ▲ 0,7% |
| Capitaluri proprii | 20,2 K RON | 45,5 K RON | 114,9 K RON | 138,1 K RON | 139,5 K RON | ▲ 0,9% |
| Datorii totale | 434 RON | 1,1 K RON | 1,2 K RON | 2,2 K RON | 1,9 K RON | ▼ 17,1% |
| Lichiditate curentă | 47,50 | 44,14 | 96,47 | 62,70 | 76,10 | ▲ 21,4% |
| Marjă netă (%) | 3,96 | 71,59 | 80,38 | 44,56 | 21,10 | ▼ 52,6% |
| Scor bonitate | 77 | 87 | 100 | 80 | 87 | ▲ 8,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2023 (1,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (76.1), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2024 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 23,9 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2023.