Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EDU FIN CONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, PROF. IOAN RUSU, 6A, C5, 25, 407280
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 4.028 RON | 4.028 RON | 246 RON | 3.662 RON | 3.782 RON | 3.982 RON | 531 RON | 3.451 RON | 3.862 RON | 120 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 10.618 RON | 10.618 RON | 3.322 RON | 7.016 RON | 7.296 RON | 10.990 RON | 0 RON | 10.990 RON | 10.878 RON | 112 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 10.499 RON | 10.499 RON | 7.530 RON | 2.654 RON | 2.969 RON | 3.437 RON | 0 RON | 3.437 RON | 2.895 RON | 542 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 59 RON | 59 RON | 82 RON | −23 RON | −23 RON | 2.879 RON | 0 RON | 2.879 RON | 2.871 RON | 8 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.879 RON | 0 RON | 2.879 RON | 2.871 RON | 8 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.879 RON | 0 RON | 2.879 RON | 2.871 RON | 8 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5629 Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6622 — Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Top format din 325 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,0 K RON | 10,6 K RON | 10,5 K RON | 59 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 4,0 K RON | 10,6 K RON | 10,5 K RON | 59 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 246 RON | 3,3 K RON | 7,5 K RON | 82 RON | 0 RON | 0 RON |
| Rezultat net | 3,7 K RON | 7,0 K RON | 2,7 K RON | −23 RON | 0 RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −2,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 359,88 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 359,88 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 359,88 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 359,88 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 120 RON | 4,0 K RON | 3,0% |
| 2021 | 112 RON | 11,0 K RON | 1,0% |
| 2022 | 542 RON | 3,4 K RON | 15,8% |
| 2023 | 8 RON | 2,9 K RON | 0,3% |
| 2024 | 8 RON | 2,9 K RON | 0,3% |
| 2025 | 8 RON | 2,9 K RON | 0,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,0 K RON | 10,6 K RON | 10,5 K RON | 59 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 3,7 K RON | 7,0 K RON | 2,7 K RON | −23 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Total active | 4,0 K RON | 11,0 K RON | 3,4 K RON | 2,9 K RON | 2,9 K RON | 2,9 K RON | ▲ 0,0% |
| Capitaluri proprii | 3,9 K RON | 10,9 K RON | 2,9 K RON | 2,9 K RON | 2,9 K RON | 2,9 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 120 RON | 112 RON | 542 RON | 8 RON | 8 RON | 8 RON | ▲ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 28,76 | 98,13 | 6,34 | 359,88 | 359,88 | 359,88 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | 90,91 | 66,08 | 25,28 | -38,98 | – | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | 64 | 75 | 75 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2020, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (359.88), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.