Publicitate

COMPOSITE STYLING CENTER S.R.L.

CUI: 37444983 J12/2572/2020 SRL Cluj, Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37444983
Cod înmatriculare J12/2572/2020
EUID ROONRC.J12/2572/2020
Data înmatriculării 2020-08-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 5 angajați

Adresă

România, Cluj, Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu, JUCU DE MIJLOC, 214, 407353

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu
Stradă: JUCU DE MIJLOC
Număr: 214
Cod poștal: 407353

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 363.542 RON 364.322 RON 311.384 RON 49.841 RON 52.938 RON 231.600 RON 108.738 RON 122.862 RON 116.056 RON 115.544 RON 792 RON 80.691 RON 0 RON 0 RON 3
2024 321.617 RON 321.729 RON 384.370 RON −67.674 RON −62.641 RON 157.939 RON 59.189 RON 98.750 RON 48.382 RON 109.858 RON 792 RON 89.219 RON 0 RON 301 RON 4
2025 462.883 RON 462.883 RON 519.268 RON −64.808 RON −56.385 RON 150.143 RON 59.030 RON 91.113 RON −16.426 RON 166.877 RON 792 RON 50.401 RON 0 RON 308 RON 5

Reprezentanți și administratori (2)

CONEA LUMINIȚA
administrator
Bistriţa-Năsăud, România
Pagina administratorului
MANASSES ZSOLT
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 676 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−16.426 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.55) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−64.808 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 111.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
462,9 K RON
Rezultat Net 2025
−64,8 K RON
Total Active 2025
150,1 K RON
Scor Bonitate
32/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 32/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 363,5 K RON 321,6 K RON 462,9 K RON
Venituri totale 364,3 K RON 321,7 K RON 462,9 K RON
Cheltuieli totale 311,4 K RON 384,4 K RON 519,3 K RON
Rezultat net 49,8 K RON −67,7 K RON −64,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 482,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−16.426 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,55 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,54 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,24 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 0,90 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate59,0 K RON (39.3%)
Active circulante91,1 K RON (60.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri792 RON
Creanțe50,4 K RON
Numerar39,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 584,45
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 9,18
Durata încasare (zile) 40

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-12,2%
Marjă netă
-14,0%
ROA
-43,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 115,5 K RON 231,6 K RON 49,9%
2024 109,9 K RON 157,9 K RON 69,6%
2025 166,9 K RON 150,1 K RON 111,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

32
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 363,5 K RON 321,6 K RON 462,9 K RON ▲ 43,9%
Rezultat net 49,8 K RON −67,7 K RON −64,8 K RON ▲ 4,2%
Total active 231,6 K RON 157,9 K RON 150,1 K RON ▼ 4,9%
Capitaluri proprii 116,1 K RON 48,4 K RON −16,4 K RON ▼ 134,0%
Datorii totale 115,5 K RON 109,9 K RON 166,9 K RON ▲ 51,9%
Lichiditate curentă 1,06 0,90 0,55 ▼ 39,3%
Marjă netă (%) 13,71 -21,04 -14,00 ▲ 33,5%
Scor bonitate 77 35 32 ▼ 8,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 482,0 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 111.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (32/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate