Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

NIKAMI TRADE S.R.L.

CUI: 46113989 J12/2673/2022 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46113989
Cod înmatriculare J12/2673/2022
EUID ROONRC.J12/2673/2022
Data înmatriculării 2022-05-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, 21 DECEMBRIE 1989, 5, 13, 400105

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: 21 DECEMBRIE 1989
Număr: 5
Apartament: 13
Cod poștal: 400105

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 0 RON 4.703 RON −4.703 RON −4.703 RON 10.225 RON 0 RON 10.225 RON −4.503 RON 14.728 RON 0 RON 290 RON 0 RON 0 RON 0
2023 12.647 RON 12.654 RON 18.490 RON −5.836 RON −5.836 RON 10.892 RON 0 RON 10.892 RON −10.339 RON 21.231 RON 0 RON 7.871 RON 0 RON 0 RON 0
2024 87.866 RON 89.786 RON 83.998 RON 5.788 RON 5.788 RON 22.563 RON 0 RON 22.563 RON −4.551 RON 27.114 RON 7.795 RON 5.814 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

FERENCZ LASZLO
administrator
Ungaria
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2022–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • •Capitaluri proprii negative (−4.551 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.83) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Grad ridicat de îndatorare: 120.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2024
87,9 K RON
Rezultat Net 2024
5,8 K RON
Total Active 2024
22,6 K RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202220232024
Cifra de afaceri 0 RON 12,6 K RON 87,9 K RON
Venituri totale 0 RON 12,7 K RON 89,8 K RON
Cheltuieli totale 4,7 K RON 18,5 K RON 84,0 K RON
Rezultat net −4,7 K RON −5,8 K RON 5,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 121,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2024 (−4.551 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 120.2% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,83 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,54 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,33 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 0,83 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante22,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri7,8 K RON
Creanțe5,8 K RON
Numerar9,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 11,27
Durata stocaj (zile) 32
Rotație creanțe (ori/an) 15,11
Durata încasare (zile) 24

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,6%
Marjă netă
6,6%
ROA
25,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 14,7 K RON 10,2 K RON 144,0%
2023 21,2 K RON 10,9 K RON 194,9%
2024 27,1 K RON 22,6 K RON 120,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202220232024 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 12,6 K RON 87,9 K RON ▲ 594,8%
Rezultat net −4,7 K RON −5,8 K RON 5,8 K RON ▲ 199,2%
Total active 10,2 K RON 10,9 K RON 22,6 K RON ▲ 107,2%
Capitaluri proprii −4,5 K RON −10,3 K RON −4,6 K RON ▲ 56,0%
Datorii totale 14,7 K RON 21,2 K RON 27,1 K RON ▲ 27,7%
Lichiditate curentă 0,69 0,51 0,83 ▲ 62,2%
Marjă netă (%) – -46,15 6,59 ▲ 114,3%
Scor bonitate 27 17 55 ▲ 223,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2024 (5,8 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 121,4 K RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 120.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2024.