Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CHERESTEA LA COMANDĂ S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Petreştii de Jos, Comuna Petreştii de Jos, PETREŞTII DE JOS, 18, 407455
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 168 RON | −168 RON | −168 RON | 768 RON | 0 RON | 768 RON | −1.027 RON | 1.795 RON | 935 RON | 32 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 7.935 RON | 7.935 RON | 11.184 RON | −3.487 RON | −3.249 RON | 70 RON | 0 RON | 70 RON | −4.514 RON | 4.584 RON | 0 RON | 32 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 38.803 RON | 38.803 RON | 29.815 RON | 7.579 RON | 8.988 RON | 3.065 RON | 0 RON | 3.065 RON | 3.065 RON | 0 RON | 2.139 RON | 32 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.065 RON | 0 RON | 3.065 RON | 3.065 RON | 0 RON | 2.139 RON | 32 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.065 RON | 0 RON | 3.065 RON | 3.065 RON | 0 RON | 2.139 RON | 32 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (19)
- 1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Top format din 92 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 7,9 K RON | 38,8 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 7,9 K RON | 38,8 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 168 RON | 11,2 K RON | 29,8 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Rezultat net | −168 RON | −3,5 K RON | 7,6 K RON | 0 RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 1,8 K RON | 768 RON | 233,7% |
| 2022 | 4,6 K RON | 70 RON | 6.548,6% |
| 2023 | 0 RON | 3,1 K RON | 0,0% |
| 2024 | 0 RON | 3,1 K RON | 0,0% |
| 2025 | 0 RON | 3,1 K RON | 0,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 7,9 K RON | 38,8 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −168 RON | −3,5 K RON | 7,6 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Total active | 768 RON | 70 RON | 3,1 K RON | 3,1 K RON | 3,1 K RON | ▲ 0,0% |
| Capitaluri proprii | −1,0 K RON | −4,5 K RON | 3,1 K RON | 3,1 K RON | 3,1 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 1,8 K RON | 4,6 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 0,43 | 0,02 | – | – | – | – |
| Marjă netă (%) | – | -43,94 | 19,53 | – | – | – |
| Scor bonitate | 22 | 12 | 75 | 40 | 47 | ▲ 17,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 7,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Scor de bonitate scăzut (47/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.