Publicitate

SEPTICLIN S.R.L.

CUI: 50249076 J12/2837/2024 SRL Cluj, Sat Palatca, Comuna Palatca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 50249076
Cod înmatriculare J12/2837/2024
EUID ROONRC.J12/2837/2024
Data înmatriculării 2024-06-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 2 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Sat Palatca, Comuna Palatca, CHIȘAGĂU, 3, 407450

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Palatca, Comuna Palatca
Stradă: CHIȘAGĂU
Număr: 3
Cod poștal: 407450

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2024 0 RON 2 RON 33.264 RON −33.262 RON −33.262 RON 126.547 RON 12.671 RON 113.876 RON −33.062 RON 159.609 RON 108.470 RON 3.716 RON 0 RON 0 RON 1
2025 416.543 RON 416.543 RON 159.008 RON 221.600 RON 257.535 RON 471.945 RON 51.588 RON 420.357 RON 188.538 RON 283.407 RON 236.494 RON 80.738 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

SCUMPU MIHAI
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (14)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 278 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2024–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
416,5 K RON
Rezultat Net 2025
221,6 K RON
Total Active 2025
471,9 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20242025
Cifra de afaceri 0 RON 416,5 K RON
Venituri totale 2 RON 416,5 K RON
Cheltuieli totale 33,3 K RON 159,0 K RON
Rezultat net −33,3 K RON 221,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 833,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,48 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,65 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,36 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,67 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate51,6 K RON (10.9%)
Active circulante420,4 K RON (89.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri236,5 K RON
Creanțe80,7 K RON
Numerar103,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,76
Durata stocaj (zile) 207
Rotație creanțe (ori/an) 5,16
Durata încasare (zile) 71

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
61,8%
Marjă netă
53,2%
ROA
47,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2024 159,6 K RON 126,5 K RON 126,1%
2025 283,4 K RON 471,9 K RON 60,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 416,5 K RON
Rezultat net −33,3 K RON 221,6 K RON ▲ 766,2%
Total active 126,5 K RON 471,9 K RON ▲ 272,9%
Capitaluri proprii −33,1 K RON 188,5 K RON ▲ 670,3%
Datorii totale 159,6 K RON 283,4 K RON ▲ 77,6%
Lichiditate curentă 0,71 1,48 ▲ 107,9%
Marjă netă (%) 53,20
Scor bonitate 27 80 ▲ 196,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (221,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 833,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.

Publicitate