Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

JXN TAXI SRL

CUI: 16684444 J12/2980/2004 SRL Cluj, Municipiul Turda
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 16684444
Cod înmatriculare J12/2980/2004
EUID ROONRC.J12/2980/2004
Data înmatriculării 2004-08-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 22 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Turda, Str. NICOLAE IORGA, 3, 2, 3350

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Turda
Sector: 0
Stradă: Str. NICOLAE IORGA
Număr: 3
Apartament: 2
Cod poștal: 3350

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 220.015 RON 227.645 RON 226.185 RON −817 RON 1.460 RON 44.531 RON 41.921 RON 2.610 RON −2.002 RON 46.533 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2020 217.347 RON 218.350 RON 175.362 RON 40.915 RON 42.988 RON 42.607 RON 21.800 RON 20.807 RON 28.387 RON 14.220 RON 0 RON 18.689 RON 0 RON 0 RON 2
2021 240.192 RON 240.192 RON 200.400 RON 39.792 RON 39.792 RON 52.220 RON 24.182 RON 28.038 RON 42.915 RON 9.305 RON 0 RON 21.018 RON 0 RON 0 RON 2
2022 283.094 RON 284.594 RON 247.511 RON 37.083 RON 37.083 RON 73.577 RON 66.714 RON 6.863 RON 49.998 RON 23.579 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2023 278.155 RON 283.211 RON 288.396 RON −5.185 RON −5.185 RON 38.333 RON 36.553 RON 1.780 RON 14.812 RON 23.521 RON 0 RON 255 RON 0 RON 0 RON 2
2024 291.937 RON 292.087 RON 313.992 RON −24.826 RON −21.905 RON 12.365 RON 11.879 RON 486 RON −10.014 RON 22.379 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 3
2025 288.111 RON 288.811 RON 320.773 RON −34.852 RON −31.962 RON 44.397 RON 42.013 RON 2.384 RON −44.866 RON 89.263 RON 0 RON 1.109 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

URSU IOAN EFTIMIE
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,697 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−44.866 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.03) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−34.852 RON)
  • •Grad ridicat de îndatorare: 201.1% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
288,1 K RON
Rezultat Net 2025
−34,9 K RON
Total Active 2025
44,4 K RON
Scor Bonitate
19/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 19/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 220,0 K RON 217,3 K RON 240,2 K RON 283,1 K RON 278,2 K RON 291,9 K RON 288,1 K RON
Venituri totale 227,6 K RON 218,4 K RON 240,2 K RON 284,6 K RON 283,2 K RON 292,1 K RON 288,8 K RON
Cheltuieli totale 226,2 K RON 175,4 K RON 200,4 K RON 247,5 K RON 288,4 K RON 314,0 K RON 320,8 K RON
Rezultat net −817 RON 40,9 K RON 39,8 K RON 37,1 K RON −5,2 K RON −24,8 K RON −34,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 315,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−44.866 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 201.1% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,03 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,03 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,50 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate42,0 K RON (94.6%)
Active circulante2,4 K RON (5.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe1,1 K RON
Numerar1,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 259,79
Durata încasare (zile) 1

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-11,1%
Marjă netă
-12,1%
ROA
-78,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 46,5 K RON 44,5 K RON 104,5%
2020 14,2 K RON 42,6 K RON 33,4%
2021 9,3 K RON 52,2 K RON 17,8%
2022 23,6 K RON 73,6 K RON 32,1%
2023 23,5 K RON 38,3 K RON 61,4%
2024 22,4 K RON 12,4 K RON 181,0%
2025 89,3 K RON 44,4 K RON 201,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

19
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 220,0 K RON 217,3 K RON 240,2 K RON 283,1 K RON 278,2 K RON 291,9 K RON 288,1 K RON ▼ 1,3%
Rezultat net −817 RON 40,9 K RON 39,8 K RON 37,1 K RON −5,2 K RON −24,8 K RON −34,9 K RON ▼ 40,4%
Total active 44,5 K RON 42,6 K RON 52,2 K RON 73,6 K RON 38,3 K RON 12,4 K RON 44,4 K RON ▲ 259,1%
Capitaluri proprii −2,0 K RON 28,4 K RON 42,9 K RON 50,0 K RON 14,8 K RON −10,0 K RON −44,9 K RON ▼ 348,0%
Datorii totale 46,5 K RON 14,2 K RON 9,3 K RON 23,6 K RON 23,5 K RON 22,4 K RON 89,3 K RON ▲ 298,9%
Lichiditate curentă 0,06 1,46 3,01 0,29 0,08 0,02 0,03 ▲ 23,0%
Marjă netă (%) -0,37 18,82 16,57 13,10 -1,86 -8,50 -12,10 ▼ 42,4%
Scor bonitate 19 85 95 65 30 19 19 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 315,8 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 201.1% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (19/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.