Publicitate

MIRACO FOR S.R.L.

CUI: 44526881 J12/3103/2021 SRL Cluj, Sat Baciu, Comuna Baciu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44526881
Cod înmatriculare J12/3103/2021
EUID ROONRC.J12/3103/2021
Data înmatriculării 2021-07-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Sat Baciu, Comuna Baciu, Bisericii Ortodoxe, 22, 4, 407055

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Baciu, Comuna Baciu
Stradă: Bisericii Ortodoxe
Număr: 22
Apartament: 4
Cod poștal: 407055

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 43.000 RON 43.000 RON 8.338 RON 29.948 RON 34.662 RON 410.944 RON 0 RON 410.944 RON 398.059 RON 12.885 RON 0 RON 406.788 RON 0 RON 0 RON 1
2024 0 RON 480 RON 2.805 RON −2.325 RON −2.325 RON 410.596 RON 0 RON 410.596 RON 395.734 RON 14.862 RON 0 RON 406.788 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

MĂGHERUȘAN ANAMARIA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • Pierdere netă înregistrată în 2024 (−2.325 RON)
Cifra de Afaceri 2024
0 RON
Rezultat Net 2024
−2,3 K RON
Total Active 2024
410,6 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 43,0 K RON 0 RON
Venituri totale 43,0 K RON 480 RON
Cheltuieli totale 8,3 K RON 2,8 K RON
Rezultat net 29,9 K RON −2,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): −43,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 27,63 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 27,63 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,26 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 27,63 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante410,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe406,8 K RON
Numerar3,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-0,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 12,9 K RON 410,9 K RON 3,1%
2024 14,9 K RON 410,6 K RON 3,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 43,0 K RON 0 RON
Rezultat net 29,9 K RON −2,3 K RON ▼ 107,8%
Total active 410,9 K RON 410,6 K RON ▼ 0,1%
Capitaluri proprii 398,1 K RON 395,7 K RON ▼ 0,6%
Datorii totale 12,9 K RON 14,9 K RON ▲ 15,3%
Lichiditate curentă 31,89 27,63 ▼ 13,4%
Marjă netă (%) 69,65
Scor bonitate 87 60 ▼ 31,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (27.63), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate