Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TXT CONSULT SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, B-dul CONSTANTIN BRÂNCUŞI, 202, 44
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 105.710 RON | 105.710 RON | 51.634 RON | 53.114 RON | 54.076 RON | 517.230 RON | 461.861 RON | 55.369 RON | 512.610 RON | 4.620 RON | 553 RON | 21.760 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 117.780 RON | 117.780 RON | 63.509 RON | 53.093 RON | 54.271 RON | 579.130 RON | 470.874 RON | 108.256 RON | 565.703 RON | 13.427 RON | 0 RON | 93.315 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 165.450 RON | 165.485 RON | 78.405 RON | 85.425 RON | 87.080 RON | 651.129 RON | 468.863 RON | 182.266 RON | 651.129 RON | 0 RON | 108 RON | 155.446 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 797 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 105,7 K RON | 117,8 K RON | 165,5 K RON |
| Venituri totale | 105,7 K RON | 117,8 K RON | 165,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 51,6 K RON | 63,5 K RON | 78,4 K RON |
| Rezultat net | 53,1 K RON | 53,1 K RON | 85,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 189,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1.531,94 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,06 |
| Durata încasare (zile) | 343 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 4,6 K RON | 517,2 K RON | 0,9% |
| 2024 | 13,4 K RON | 579,1 K RON | 2,3% |
| 2025 | 0 RON | 651,1 K RON | 0,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 105,7 K RON | 117,8 K RON | 165,5 K RON | ▲ 40,5% |
| Rezultat net | 53,1 K RON | 53,1 K RON | 85,4 K RON | ▲ 60,9% |
| Total active | 517,2 K RON | 579,1 K RON | 651,1 K RON | ▲ 12,4% |
| Capitaluri proprii | 512,6 K RON | 565,7 K RON | 651,1 K RON | ▲ 15,1% |
| Datorii totale | 4,6 K RON | 13,4 K RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 11,98 | 8,06 | – | – |
| Marjă netă (%) | 50,25 | 45,08 | 51,63 | ▲ 14,5% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 75 | ▼ 13,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (85,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 189,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.