Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TREETEN SERVICE STATION SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Tritenii de Jos, Comuna Tritenii de Jos, TRITENII DE JOS, 458 B, 407550
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 572.337 RON | 572.557 RON | 655.587 RON | −88.753 RON | −83.030 RON | 1.512.496 RON | 740.876 RON | 771.620 RON | −89.143 RON | 1.601.639 RON | 552.192 RON | 127.918 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 2.246.447 RON | 2.513.691 RON | 2.283.681 RON | 207.893 RON | 230.010 RON | 1.094.847 RON | 673.264 RON | 421.583 RON | 118.750 RON | 976.097 RON | 171.823 RON | 5.234 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2021 | 3.282.501 RON | 3.534.280 RON | 3.302.313 RON | 202.149 RON | 231.967 RON | 1.035.898 RON | 639.995 RON | 395.903 RON | 320.899 RON | 717.503 RON | 166.778 RON | 39.482 RON | 0 RON | 2.504 RON | 5 |
| 2022 | 4.612.767 RON | 4.614.783 RON | 4.474.186 RON | 102.656 RON | 140.597 RON | 1.230.176 RON | 567.783 RON | 662.393 RON | 423.555 RON | 809.064 RON | 356.785 RON | 23.389 RON | 0 RON | 2.443 RON | 6 |
| 2023 | 4.645.328 RON | 4.719.870 RON | 4.737.509 RON | −37.494 RON | −17.639 RON | 1.224.505 RON | 551.233 RON | 673.272 RON | 386.061 RON | 841.480 RON | 326.238 RON | 17.632 RON | 0 RON | 3.036 RON | 6 |
| 2024 | 5.336.230 RON | 5.336.887 RON | 5.300.035 RON | 36.852 RON | 36.852 RON | 1.294.319 RON | 773.666 RON | 520.653 RON | 324.361 RON | 976.562 RON | 382.322 RON | 16.390 RON | 0 RON | 6.604 RON | 8 |
| 2025 | 5.631.926 RON | 5.698.079 RON | 5.712.464 RON | −45.422 RON | −14.385 RON | 1.343.320 RON | 718.719 RON | 624.601 RON | 278.939 RON | 1.071.421 RON | 404.590 RON | 4.858 RON | 0 RON | 7.040 RON | 11 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4730 — Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
Top format din 38 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.58) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−45.422 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 572,3 K RON | 2,25 M RON | 3,28 M RON | 4,61 M RON | 4,65 M RON | 5,34 M RON | 5,63 M RON |
| Venituri totale | 572,6 K RON | 2,51 M RON | 3,53 M RON | 4,61 M RON | 4,72 M RON | 5,34 M RON | 5,70 M RON |
| Cheltuieli totale | 655,6 K RON | 2,28 M RON | 3,30 M RON | 4,47 M RON | 4,74 M RON | 5,30 M RON | 5,71 M RON |
| Rezultat net | −88,8 K RON | 207,9 K RON | 202,1 K RON | 102,7 K RON | −37,5 K RON | 36,9 K RON | −45,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,01 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,58 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,21 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,20 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,25 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 13,92 |
| Durata stocaj (zile) | 26 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1.159,31 |
| Durata încasare (zile) | 0 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,60 M RON | 1,51 M RON | 105,9% |
| 2020 | 976,1 K RON | 1,09 M RON | 89,2% |
| 2021 | 717,5 K RON | 1,04 M RON | 69,3% |
| 2022 | 809,1 K RON | 1,23 M RON | 65,8% |
| 2023 | 841,5 K RON | 1,22 M RON | 68,7% |
| 2024 | 976,6 K RON | 1,29 M RON | 75,5% |
| 2025 | 1,07 M RON | 1,34 M RON | 79,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 572,3 K RON | 2,25 M RON | 3,28 M RON | 4,61 M RON | 4,65 M RON | 5,34 M RON | 5,63 M RON | ▲ 5,5% |
| Rezultat net | −88,8 K RON | 207,9 K RON | 202,1 K RON | 102,7 K RON | −37,5 K RON | 36,9 K RON | −45,4 K RON | ▼ 223,3% |
| Total active | 1,51 M RON | 1,09 M RON | 1,04 M RON | 1,23 M RON | 1,22 M RON | 1,29 M RON | 1,34 M RON | ▲ 3,8% |
| Capitaluri proprii | −89,1 K RON | 118,8 K RON | 320,9 K RON | 423,6 K RON | 386,1 K RON | 324,4 K RON | 278,9 K RON | ▼ 14,0% |
| Datorii totale | 1,60 M RON | 976,1 K RON | 717,5 K RON | 809,1 K RON | 841,5 K RON | 976,6 K RON | 1,07 M RON | ▲ 9,7% |
| Lichiditate curentă | 0,48 | 0,43 | 0,55 | 0,82 | 0,80 | 0,53 | 0,58 | ▲ 9,4% |
| Marjă netă (%) | -15,51 | 9,25 | 6,16 | 2,23 | -0,81 | 0,69 | -0,81 | ▼ 217,4% |
| Scor bonitate | 19 | 58 | 68 | 63 | 35 | 58 | 45 | ▼ 22,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 7,01 M RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (45/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.