BLUE ADVERTA TEAM SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Căpusu Mic, Comuna Căpusu Mare, CĂPUŞU MIC, 168, 407148
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 316.440 RON | 316.440 RON | 165.121 RON | 148.218 RON | 151.319 RON | 181.790 RON | 40.911 RON | 140.879 RON | 148.458 RON | 34.430 RON | 0 RON | 127.824 RON | 0 RON | 1.098 RON | 1 |
| 2024 | 313.727 RON | 313.727 RON | 205.420 RON | 103.406 RON | 108.307 RON | 207.910 RON | 29.075 RON | 178.835 RON | 168.168 RON | 41.340 RON | 0 RON | 145.136 RON | 0 RON | 1.598 RON | 1 |
| 2025 | 315.272 RON | 315.685 RON | 188.983 RON | 121.951 RON | 126.702 RON | 154.057 RON | 21.016 RON | 133.041 RON | 122.191 RON | 32.741 RON | 0 RON | 117.420 RON | 0 RON | 875 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 1,215 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 316,4 K RON | 313,7 K RON | 315,3 K RON |
| Venituri totale | 316,4 K RON | 313,7 K RON | 315,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 165,1 K RON | 205,4 K RON | 189,0 K RON |
| Rezultat net | 148,2 K RON | 103,4 K RON | 122,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 314,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,06 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,06 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,48 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 4,71 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,68 |
| Durata încasare (zile) | 136 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 34,4 K RON | 181,8 K RON | 18,9% |
| 2024 | 41,3 K RON | 207,9 K RON | 19,9% |
| 2025 | 32,7 K RON | 154,1 K RON | 21,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 316,4 K RON | 313,7 K RON | 315,3 K RON | ▲ 0,5% |
| Rezultat net | 148,2 K RON | 103,4 K RON | 122,0 K RON | ▲ 17,9% |
| Total active | 181,8 K RON | 207,9 K RON | 154,1 K RON | ▼ 25,9% |
| Capitaluri proprii | 148,5 K RON | 168,2 K RON | 122,2 K RON | ▼ 27,3% |
| Datorii totale | 34,4 K RON | 41,3 K RON | 32,7 K RON | ▼ 20,8% |
| Lichiditate curentă | 4,09 | 4,33 | 4,06 | ▼ 6,1% |
| Marjă netă (%) | 46,84 | 32,96 | 38,68 | ▲ 17,4% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (122,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.06), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.