Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

LUMY CARGO S.R.L.

CUI: 45521432 J12/340/2022 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45521432
Cod înmatriculare J12/340/2022
EUID ROONRC.J12/340/2022
Data înmatriculării 2022-01-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, OAŞULUI, 359, 400645

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: OAŞULUI
Număr: 359
Cod poștal: 400645

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 109.277 RON 109.277 RON 69.274 RON 36.724 RON 40.003 RON 67.485 RON 14.753 RON 52.732 RON 36.924 RON 30.561 RON 0 RON 49.804 RON 0 RON 0 RON 0
2023 107.858 RON 107.858 RON 74.391 RON 28.112 RON 33.467 RON 118.284 RON 0 RON 118.284 RON 65.036 RON 53.248 RON 0 RON 112.859 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 120.904 RON 0 RON 120.904 RON 65.036 RON 55.868 RON 0 RON 115.267 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

SOUCA VASILE MOISE
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2022–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
0 RON
Rezultat Net 2024
0 RON
Total Active 2024
120,9 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202220232024
Cifra de afaceri 109,3 K RON 107,9 K RON 0 RON
Venituri totale 109,3 K RON 107,9 K RON 0 RON
Cheltuieli totale 69,3 K RON 74,4 K RON 0 RON
Rezultat net 36,7 K RON 28,1 K RON 0 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): −36,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,16 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,16 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,10 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,16 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante120,9 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe115,3 K RON
Numerar5,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
–
Marjă netă
–
ROA
0,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 30,6 K RON 67,5 K RON 45,3%
2023 53,2 K RON 118,3 K RON 45,0%
2024 55,9 K RON 120,9 K RON 46,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202220232024 YoY
Cifra de afaceri 109,3 K RON 107,9 K RON 0 RON –
Rezultat net 36,7 K RON 28,1 K RON 0 RON –
Total active 67,5 K RON 118,3 K RON 120,9 K RON ▲ 2,2%
Capitaluri proprii 36,9 K RON 65,0 K RON 65,0 K RON ▲ 0,0%
Datorii totale 30,6 K RON 53,2 K RON 55,9 K RON ▲ 4,9%
Lichiditate curentă 1,73 2,22 2,16 ▼ 2,6%
Marjă netă (%) 33,61 26,06 – –
Scor bonitate 82 87 60 ▼ 31,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2022, reflectând o contracție a activității.
  • •Lichiditate curentă bună (2.16), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2024.