Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NICKS PIZZA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Petreştii de Jos, Comuna Petreştii de Jos, PETREŞTII DE JOS, 227, 407455
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 17.372 RON | 17.372 RON | 22.664 RON | −5.466 RON | −5.292 RON | 9.793 RON | 0 RON | 9.793 RON | −5.266 RON | 15.059 RON | 10 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 305.440 RON | 305.908 RON | 285.896 RON | 12.207 RON | 20.012 RON | 55.168 RON | 2.817 RON | 52.351 RON | 33.389 RON | 21.779 RON | 850 RON | 40.749 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 400.455 RON | 400.455 RON | 328.977 RON | 60.385 RON | 71.478 RON | 108.417 RON | 25.429 RON | 82.988 RON | 93.773 RON | 14.644 RON | 1.113 RON | 6.027 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5610 — Restaurante
Top format din 598 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 17,4 K RON | 305,4 K RON | 400,5 K RON |
| Venituri totale | 17,4 K RON | 305,9 K RON | 400,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 22,7 K RON | 285,9 K RON | 329,0 K RON |
| Rezultat net | −5,5 K RON | 12,2 K RON | 60,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 624,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,67 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,59 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,18 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,40 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 359,80 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 66,44 |
| Durata încasare (zile) | 6 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 15,1 K RON | 9,8 K RON | 153,8% |
| 2024 | 21,8 K RON | 55,2 K RON | 39,5% |
| 2025 | 14,6 K RON | 108,4 K RON | 13,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 17,4 K RON | 305,4 K RON | 400,5 K RON | ▲ 31,1% |
| Rezultat net | −5,5 K RON | 12,2 K RON | 60,4 K RON | ▲ 394,7% |
| Total active | 9,8 K RON | 55,2 K RON | 108,4 K RON | ▲ 96,5% |
| Capitaluri proprii | −5,3 K RON | 33,4 K RON | 93,8 K RON | ▲ 180,8% |
| Datorii totale | 15,1 K RON | 21,8 K RON | 14,6 K RON | ▼ 32,8% |
| Lichiditate curentă | 0,65 | 2,40 | 5,67 | ▲ 135,8% |
| Marjă netă (%) | -31,46 | 4,00 | 15,08 | ▲ 277,0% |
| Scor bonitate | 24 | 90 | 100 | ▲ 11,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (60,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.67), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 624,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.