Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BOBI`S TRANSPORT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, TIMIŞULUI, 38, 400394
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 12.867 RON | 12.867 RON | 27.001 RON | −14.263 RON | −14.134 RON | 83.497 RON | 82.500 RON | 997 RON | −14.263 RON | 97.760 RON | 0 RON | 422 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 89.281 RON | 89.281 RON | 105.157 RON | −16.456 RON | −15.876 RON | −29.452 RON | 52.500 RON | −81.952 RON | −30.720 RON | 1.268 RON | 0 RON | 2.903 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 115.775 RON | 115.775 RON | 99.999 RON | 15.776 RON | 15.776 RON | −14.943 RON | 22.500 RON | −37.443 RON | −14.943 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,964 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−14.943 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,9 K RON | 89,3 K RON | 115,8 K RON |
| Venituri totale | 12,9 K RON | 89,3 K RON | 115,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 27,0 K RON | 105,2 K RON | 100,0 K RON |
| Rezultat net | −14,3 K RON | −16,5 K RON | 15,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 175,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 97,8 K RON | 83,5 K RON | 117,1% |
| 2024 | 1,3 K RON | −29,5 K RON | – |
| 2025 | 0 RON | −14,9 K RON | – |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,9 K RON | 89,3 K RON | 115,8 K RON | ▲ 29,7% |
| Rezultat net | −14,3 K RON | −16,5 K RON | 15,8 K RON | ▲ 195,9% |
| Total active | 83,5 K RON | −29,5 K RON | −14,9 K RON | ▲ 49,3% |
| Capitaluri proprii | −14,3 K RON | −30,7 K RON | −14,9 K RON | ▲ 51,4% |
| Datorii totale | 97,8 K RON | 1,3 K RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 0,01 | -64,63 | – | – |
| Marjă netă (%) | -110,85 | -18,43 | 13,63 | ▲ 174,0% |
| Scor bonitate | 19 | 22 | 55 | ▲ 150,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (15,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 175,5 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.