Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OVIANCA PLUS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Tritenii de Jos, Comuna Tritenii de Jos, TRITENII DE JOS, 285, 407550
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 44.958 RON | 45.064 RON | 44.038 RON | 1.026 RON | 1.026 RON | 30.097 RON | 0 RON | 30.097 RON | 1.226 RON | 28.871 RON | 23.050 RON | 973 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 438.676 RON | 530.319 RON | 483.366 RON | 42.281 RON | 46.953 RON | 201.084 RON | 0 RON | 201.084 RON | 43.507 RON | 157.577 RON | 157.738 RON | 26.397 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 1.232.791 RON | 1.234.289 RON | 1.184.625 RON | 39.168 RON | 49.664 RON | 134.594 RON | 0 RON | 134.594 RON | 82.675 RON | 51.919 RON | 78.589 RON | 973 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 1.389.611 RON | 1.393.072 RON | 1.327.207 RON | 52.631 RON | 65.865 RON | 123.707 RON | 0 RON | 123.707 RON | 89.652 RON | 34.055 RON | 48.957 RON | 1.157 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 1.102.673 RON | 1.104.900 RON | 1.022.201 RON | 58.919 RON | 82.699 RON | 138.377 RON | 0 RON | 138.377 RON | 90.011 RON | 48.366 RON | 56.438 RON | 8.644 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 1.160.598 RON | 1.162.317 RON | 1.103.501 RON | 48.530 RON | 58.816 RON | 162.323 RON | 0 RON | 162.323 RON | 116.320 RON | 46.003 RON | 80.176 RON | 6.641 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 977 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 45,0 K RON | 438,7 K RON | 1,23 M RON | 1,39 M RON | 1,10 M RON | 1,16 M RON |
| Venituri totale | 45,1 K RON | 530,3 K RON | 1,23 M RON | 1,39 M RON | 1,10 M RON | 1,16 M RON |
| Cheltuieli totale | 44,0 K RON | 483,4 K RON | 1,18 M RON | 1,33 M RON | 1,02 M RON | 1,10 M RON |
| Rezultat net | 1,0 K RON | 42,3 K RON | 39,2 K RON | 52,6 K RON | 58,9 K RON | 48,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,67 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,53 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,79 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,64 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,53 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 14,48 |
| Durata stocaj (zile) | 25 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 174,76 |
| Durata încasare (zile) | 2 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 28,9 K RON | 30,1 K RON | 95,9% |
| 2021 | 157,6 K RON | 201,1 K RON | 78,4% |
| 2022 | 51,9 K RON | 134,6 K RON | 38,6% |
| 2023 | 34,1 K RON | 123,7 K RON | 27,5% |
| 2024 | 48,4 K RON | 138,4 K RON | 35,0% |
| 2025 | 46,0 K RON | 162,3 K RON | 28,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 45,0 K RON | 438,7 K RON | 1,23 M RON | 1,39 M RON | 1,10 M RON | 1,16 M RON | ▲ 5,3% |
| Rezultat net | 1,0 K RON | 42,3 K RON | 39,2 K RON | 52,6 K RON | 58,9 K RON | 48,5 K RON | ▼ 17,6% |
| Total active | 30,1 K RON | 201,1 K RON | 134,6 K RON | 123,7 K RON | 138,4 K RON | 162,3 K RON | ▲ 17,3% |
| Capitaluri proprii | 1,2 K RON | 43,5 K RON | 82,7 K RON | 89,7 K RON | 90,0 K RON | 116,3 K RON | ▲ 29,2% |
| Datorii totale | 28,9 K RON | 157,6 K RON | 51,9 K RON | 34,1 K RON | 48,4 K RON | 46,0 K RON | ▼ 4,9% |
| Lichiditate curentă | 1,04 | 1,28 | 2,59 | 3,63 | 2,86 | 3,53 | ▲ 23,3% |
| Marjă netă (%) | 2,28 | 9,64 | 3,18 | 3,79 | 5,34 | 4,18 | ▼ 21,7% |
| Scor bonitate | 50 | 75 | 85 | 90 | 82 | 85 | ▲ 3,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (48,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.53), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,67 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.