Publicitate

SELEN MEDIA SRL

CUI: 36695090 J12/3930/2016 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 36695090
Cod înmatriculare J12/3930/2016
EUID ROONRC.J12/3930/2016
Data înmatriculării 2016-11-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, EUGEN IONESCO, 67, 2, 37

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: EUGEN IONESCO
Număr: 67
Scară: 2
Apartament: 37

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 28.703 RON 87.826 RON −59.123 RON −59.123 RON 252.346 RON 0 RON 252.346 RON 199.979 RON 52.367 RON 0 RON 190 RON 0 RON 0 RON 1
2024 0 RON 25.623 RON 71.696 RON −46.195 RON −46.073 RON 206.862 RON 0 RON 206.862 RON 153.784 RON 53.078 RON 0 RON 173 RON 0 RON 0 RON 1
2025 159.128 RON 169.800 RON 103.349 RON 64.860 RON 66.451 RON 86.322 RON 4.464 RON 81.858 RON 28.644 RON 57.678 RON 173 RON 18 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

UȚIU IOAN-NICOLAE
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,203 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
159,1 K RON
Rezultat Net 2025
64,9 K RON
Total Active 2025
86,3 K RON
Scor Bonitate
72/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 72/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 159,1 K RON
Venituri totale 28,7 K RON 25,6 K RON 169,8 K RON
Cheltuieli totale 87,8 K RON 71,7 K RON 103,3 K RON
Rezultat net −59,1 K RON −46,2 K RON 64,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 212,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,42 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,42 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 1,42 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,50 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate4,5 K RON (5.2%)
Active circulante81,9 K RON (94.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri173 RON
Creanțe18 RON
Numerar81,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 919,82
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 8.840,44
Durata încasare (zile) 0

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
41,8%
Marjă netă
40,8%
ROA
75,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 52,4 K RON 252,3 K RON 20,8%
2024 53,1 K RON 206,9 K RON 25,7%
2025 57,7 K RON 86,3 K RON 66,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

72
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 159,1 K RON
Rezultat net −59,1 K RON −46,2 K RON 64,9 K RON ▲ 240,4%
Total active 252,3 K RON 206,9 K RON 86,3 K RON ▼ 58,3%
Capitaluri proprii 200,0 K RON 153,8 K RON 28,6 K RON ▼ 81,4%
Datorii totale 52,4 K RON 53,1 K RON 57,7 K RON ▲ 8,7%
Lichiditate curentă 4,82 3,90 1,42 ▼ 63,6%
Marjă netă (%) 40,76
Scor bonitate 67 67 72 ▲ 7,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (64,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 212,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate