Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EIG CONSULT SERV S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, LUNA DE SUS, 81, 407281
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 12.600 RON | 12.600 RON | 29 RON | 12.193 RON | 12.571 RON | 12.971 RON | 0 RON | 12.971 RON | 12.393 RON | 578 RON | 0 RON | 5.800 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 34.600 RON | 34.600 RON | 210 RON | 33.476 RON | 34.390 RON | 46.194 RON | 0 RON | 46.194 RON | 45.869 RON | 325 RON | 0 RON | 7.180 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 46.069 RON | 0 RON | 46.069 RON | 45.869 RON | 200 RON | 0 RON | 35.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 11.069 RON | 0 RON | 11.069 RON | 10.869 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 10.869 RON | 0 RON | 10.869 RON | 10.869 RON | 0 RON | 0 RON | 10.825 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 7830 Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 1,256 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,6 K RON | 34,6 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 12,6 K RON | 34,6 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 29 RON | 210 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Rezultat net | 12,2 K RON | 33,5 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −8,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 578 RON | 13,0 K RON | 4,5% |
| 2022 | 325 RON | 46,2 K RON | 0,7% |
| 2023 | 200 RON | 46,1 K RON | 0,4% |
| 2024 | 200 RON | 11,1 K RON | 1,8% |
| 2025 | 0 RON | 10,9 K RON | 0,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,6 K RON | 34,6 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 12,2 K RON | 33,5 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Total active | 13,0 K RON | 46,2 K RON | 46,1 K RON | 11,1 K RON | 10,9 K RON | ▼ 1,8% |
| Capitaluri proprii | 12,4 K RON | 45,9 K RON | 45,9 K RON | 10,9 K RON | 10,9 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 578 RON | 325 RON | 200 RON | 200 RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 22,44 | 142,14 | 230,35 | 55,35 | – | – |
| Marjă netă (%) | 96,77 | 96,75 | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 67 | 67 | 47 | ▼ 29,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Scor de bonitate scăzut (47/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.