Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SRT RETAIL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Bonţida, Comuna Bonţida, MIHAI EMINESCU, 796, 407105
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 286.405 RON | 286.405 RON | 233.537 RON | 50.003 RON | 52.868 RON | 68.569 RON | 0 RON | 68.569 RON | 68.528 RON | 41 RON | 0 RON | 822 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2020 | 0 RON | 67 RON | 5.279 RON | −5.212 RON | −5.212 RON | 63.357 RON | 2.931 RON | 60.426 RON | 63.316 RON | 41 RON | 0 RON | 213 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 5.033 RON | −5.033 RON | −5.033 RON | 29.824 RON | 2.398 RON | 27.426 RON | 28.283 RON | 1.541 RON | 0 RON | 213 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 533 RON | −533 RON | −533 RON | 29.290 RON | 1.865 RON | 27.425 RON | 27.749 RON | 1.541 RON | 0 RON | 213 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 533 RON | −533 RON | −533 RON | 28.757 RON | 1.332 RON | 27.425 RON | 27.216 RON | 1.541 RON | 0 RON | 213 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 533 RON | −533 RON | −533 RON | 28.224 RON | 799 RON | 27.425 RON | 26.683 RON | 1.541 RON | 0 RON | 213 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 533 RON | −533 RON | −533 RON | 27.691 RON | 266 RON | 27.425 RON | 26.150 RON | 1.541 RON | 0 RON | 254 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 335 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−533 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 286,4 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 286,4 K RON | 67 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 233,5 K RON | 5,3 K RON | 5,0 K RON | 533 RON | 533 RON | 533 RON | 533 RON |
| Rezultat net | 50,0 K RON | −5,2 K RON | −5,0 K RON | −533 RON | −533 RON | −533 RON | −533 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −81,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17,80 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 17,80 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 17,63 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 17,97 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 41 RON | 68,6 K RON | 0,1% |
| 2020 | 41 RON | 63,4 K RON | 0,1% |
| 2021 | 1,5 K RON | 29,8 K RON | 5,2% |
| 2022 | 1,5 K RON | 29,3 K RON | 5,3% |
| 2023 | 1,5 K RON | 28,8 K RON | 5,4% |
| 2024 | 1,5 K RON | 28,2 K RON | 5,5% |
| 2025 | 1,5 K RON | 27,7 K RON | 5,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 286,4 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 50,0 K RON | −5,2 K RON | −5,0 K RON | −533 RON | −533 RON | −533 RON | −533 RON | ▲ 0,0% |
| Total active | 68,6 K RON | 63,4 K RON | 29,8 K RON | 29,3 K RON | 28,8 K RON | 28,2 K RON | 27,7 K RON | ▼ 1,9% |
| Capitaluri proprii | 68,5 K RON | 63,3 K RON | 28,3 K RON | 27,7 K RON | 27,2 K RON | 26,7 K RON | 26,2 K RON | ▼ 2,0% |
| Datorii totale | 41 RON | 41 RON | 1,5 K RON | 1,5 K RON | 1,5 K RON | 1,5 K RON | 1,5 K RON | ▲ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 1.672,41 | 1.473,80 | 17,80 | 17,80 | 17,80 | 17,80 | 17,80 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | 17,46 | – | – | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 60 | 67 | 67 | 75 | 75 | 75 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (17.8), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.