Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ZINBLE BUSINESS CONSULTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, SUB CETATE, 132 E, 2, 18, 407280
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 105.400 RON | 105.400 RON | 1.952 RON | 100.286 RON | 103.448 RON | 60.350 RON | 0 RON | 60.350 RON | 58.406 RON | 1.944 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 296.970 RON | 296.970 RON | 34.891 RON | 259.465 RON | 262.079 RON | 322.115 RON | 0 RON | 322.115 RON | 317.871 RON | 4.244 RON | 0 RON | 118 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 298.817 RON | 298.817 RON | 44.060 RON | 251.759 RON | 254.757 RON | 574.331 RON | 0 RON | 574.331 RON | 572.430 RON | 1.901 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 30.670 RON | 30.670 RON | 12.689 RON | 17.674 RON | 17.981 RON | 590.104 RON | 0 RON | 590.104 RON | 590.104 RON | 0 RON | 0 RON | 558.951 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 335 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 105,4 K RON | 297,0 K RON | 298,8 K RON | 30,7 K RON |
| Venituri totale | 105,4 K RON | 297,0 K RON | 298,8 K RON | 30,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 2,0 K RON | 34,9 K RON | 44,1 K RON | 12,7 K RON |
| Rezultat net | 100,3 K RON | 259,5 K RON | 251,8 K RON | 17,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 127,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,05 |
| Durata încasare (zile) | 6.652 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 1,9 K RON | 60,4 K RON | 3,2% |
| 2023 | 4,2 K RON | 322,1 K RON | 1,3% |
| 2024 | 1,9 K RON | 574,3 K RON | 0,3% |
| 2025 | 0 RON | 590,1 K RON | 0,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 105,4 K RON | 297,0 K RON | 298,8 K RON | 30,7 K RON | ▼ 89,7% |
| Rezultat net | 100,3 K RON | 259,5 K RON | 251,8 K RON | 17,7 K RON | ▼ 93,0% |
| Total active | 60,4 K RON | 322,1 K RON | 574,3 K RON | 590,1 K RON | ▲ 2,7% |
| Capitaluri proprii | 58,4 K RON | 317,9 K RON | 572,4 K RON | 590,1 K RON | ▲ 3,1% |
| Datorii totale | 1,9 K RON | 4,2 K RON | 1,9 K RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 31,04 | 75,90 | 302,12 | – | – |
| Marjă netă (%) | 95,15 | 87,37 | 84,25 | 57,63 | ▼ 31,6% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 87 | 60 | ▼ 31,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2022, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (17,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 127,4 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.