YELLOW FOREST S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Mănăsturel, Comuna Cuzdrioara, MĂNĂŞTUREL, 13, 407261
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.539.563 RON | 1.580.834 RON | 1.466.817 RON | 99.351 RON | 114.017 RON | 1.091.793 RON | 579.821 RON | 511.972 RON | 489.668 RON | 606.528 RON | 7.830 RON | 352.319 RON | 0 RON | 4.403 RON | 8 |
| 2024 | 4.099.177 RON | 4.107.806 RON | 2.862.354 RON | 1.111.099 RON | 1.245.452 RON | 2.159.005 RON | 793.955 RON | 1.365.050 RON | 1.600.767 RON | 564.969 RON | 0 RON | 623.415 RON | 0 RON | 6.731 RON | 7 |
| 2025 | 3.700.358 RON | 3.899.210 RON | 2.847.118 RON | 925.336 RON | 1.052.092 RON | 2.838.695 RON | 821.594 RON | 2.017.101 RON | 1.926.102 RON | 925.412 RON | 1.834 RON | 1.105.786 RON | 0 RON | 12.819 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7729 Activităţi de închiriere şi leasing cu alte bunuri personale şi gospodăreşti n.c.a.
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,173 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,54 M RON | 4,10 M RON | 3,70 M RON |
| Venituri totale | 1,58 M RON | 4,11 M RON | 3,90 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,47 M RON | 2,86 M RON | 2,85 M RON |
| Rezultat net | 99,4 K RON | 1,11 M RON | 925,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,27 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,18 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,18 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,98 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,07 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2.017,64 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,35 |
| Durata încasare (zile) | 109 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 606,5 K RON | 1,09 M RON | 55,6% |
| 2024 | 565,0 K RON | 2,16 M RON | 26,2% |
| 2025 | 925,4 K RON | 2,84 M RON | 32,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,54 M RON | 4,10 M RON | 3,70 M RON | ▼ 9,7% |
| Rezultat net | 99,4 K RON | 1,11 M RON | 925,3 K RON | ▼ 16,7% |
| Total active | 1,09 M RON | 2,16 M RON | 2,84 M RON | ▲ 31,5% |
| Capitaluri proprii | 489,7 K RON | 1,60 M RON | 1,93 M RON | ▲ 20,3% |
| Datorii totale | 606,5 K RON | 565,0 K RON | 925,4 K RON | ▲ 63,8% |
| Lichiditate curentă | 0,84 | 2,42 | 2,18 | ▼ 9,8% |
| Marjă netă (%) | 6,45 | 27,11 | 25,01 | ▼ 7,7% |
| Scor bonitate | 60 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (925,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.18), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,27 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.