Publicitate

ELSKIN BEAUTY SALON S.R.L.

CUI: 46499198 J12/4360/2022 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46499198
Cod înmatriculare J12/4360/2022
EUID ROONRC.J12/4360/2022
Data înmatriculării 2022-07-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Băiţa, 3, 1, 4, 15, 400438

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: Băiţa
Număr: 3
Scară: 1
Etaj: 4
Apartament: 15
Cod poștal: 400438

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 298.823 RON 298.823 RON 104.848 RON 191.434 RON 193.975 RON 296.064 RON 29.957 RON 266.107 RON 290.276 RON 5.788 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 296.721 RON 296.721 RON 87.877 RON 206.026 RON 208.844 RON 502.380 RON 20.188 RON 482.192 RON 304.868 RON 197.512 RON 0 RON 289 RON 0 RON 0 RON 1
2025 321.035 RON 321.035 RON 85.324 RON 231.466 RON 235.711 RON 239.254 RON 6.383 RON 232.871 RON 231.706 RON 7.548 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

SILION ELISABETA
administrator
Botoşani, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 169 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
321,0 K RON
Rezultat Net 2025
231,5 K RON
Total Active 2025
239,3 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 298,8 K RON 296,7 K RON 321,0 K RON
Venituri totale 298,8 K RON 296,7 K RON 321,0 K RON
Cheltuieli totale 104,8 K RON 87,9 K RON 85,3 K RON
Rezultat net 191,4 K RON 206,0 K RON 231,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 327,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 30,85 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 30,85 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 30,85 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 31,70 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate6,4 K RON (2.7%)
Active circulante232,9 K RON (97.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar232,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
73,4%
Marjă netă
72,1%
ROA
96,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 5,8 K RON 296,1 K RON 2,0%
2024 197,5 K RON 502,4 K RON 39,3%
2025 7,5 K RON 239,3 K RON 3,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 298,8 K RON 296,7 K RON 321,0 K RON ▲ 8,2%
Rezultat net 191,4 K RON 206,0 K RON 231,5 K RON ▲ 12,3%
Total active 296,1 K RON 502,4 K RON 239,3 K RON ▼ 52,4%
Capitaluri proprii 290,3 K RON 304,9 K RON 231,7 K RON ▼ 24,0%
Datorii totale 5,8 K RON 197,5 K RON 7,5 K RON ▼ 96,2%
Lichiditate curentă 45,98 2,44 30,85 ▲ 1.163,8%
Marjă netă (%) 64,06 69,43 72,10 ▲ 3,8%
Scor bonitate 87 87 100 ▲ 14,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (231,5 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (30.85), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 327,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate