Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

RADEAN IOANA SERVICII S.R.L.

CUI: 40014218 J12/4713/2018 SRL Cluj, Sat Apahida, Comuna Apahida
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40014218
Cod înmatriculare J12/4713/2018
EUID ROONRC.J12/4713/2018
Data înmatriculării 2018-10-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Sat Apahida, Comuna Apahida, LIBERTĂŢII, 309A, 2, 407035

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Apahida, Comuna Apahida
Stradă: LIBERTĂŢII
Număr: 309A
Apartament: 2
Cod poștal: 407035

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 146.573 RON 146.841 RON 124.330 RON 21.149 RON 22.511 RON 42.593 RON 0 RON 42.593 RON 21.149 RON 21.444 RON 6.720 RON 30.150 RON 0 RON 0 RON 1
2020 826.165 RON 832.024 RON 687.842 RON 136.304 RON 144.182 RON 195.184 RON 0 RON 195.184 RON 157.453 RON 37.731 RON 8.698 RON 182.546 RON 0 RON 0 RON 1
2021 696.949 RON 702.875 RON 569.816 RON 126.172 RON 133.059 RON 333.641 RON 0 RON 333.641 RON 283.626 RON 50.015 RON 10.955 RON 320.646 RON 0 RON 0 RON 1
2022 760.253 RON 765.602 RON 669.928 RON 88.401 RON 95.674 RON 432.595 RON 0 RON 432.595 RON 372.026 RON 60.569 RON 15.630 RON 415.359 RON 0 RON 0 RON 1
2023 827.271 RON 836.873 RON 460.717 RON 368.242 RON 376.156 RON 874.541 RON 0 RON 874.541 RON 740.269 RON 134.272 RON 253.364 RON 602.292 RON 0 RON 0 RON 1
2024 1.067.839 RON 1.078.896 RON 856.413 RON 198.278 RON 222.483 RON 1.344.715 RON 0 RON 1.344.715 RON 938.546 RON 406.169 RON 294.286 RON 1.010.342 RON 0 RON 0 RON 1
2025 1.137.585 RON 1.138.374 RON 959.348 RON 155.469 RON 179.026 RON 1.528.917 RON 0 RON 1.528.917 RON 1.094.015 RON 434.902 RON 172.379 RON 1.201.799 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

RĂDEAN DOREL
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 977 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,14 M RON
Rezultat Net 2025
155,5 K RON
Total Active 2025
1,53 M RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 146,6 K RON 826,2 K RON 696,9 K RON 760,3 K RON 827,3 K RON 1,07 M RON 1,14 M RON
Venituri totale 146,8 K RON 832,0 K RON 702,9 K RON 765,6 K RON 836,9 K RON 1,08 M RON 1,14 M RON
Cheltuieli totale 124,3 K RON 687,8 K RON 569,8 K RON 669,9 K RON 460,7 K RON 856,4 K RON 959,3 K RON
Rezultat net 21,1 K RON 136,3 K RON 126,2 K RON 88,4 K RON 368,2 K RON 198,3 K RON 155,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,29 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,52 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,12 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,36 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 3,52 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante1,53 M RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri172,4 K RON
Creanțe1,20 M RON
Numerar154,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 6,60
Durata stocaj (zile) 55
Rotație creanțe (ori/an) 0,95
Durata încasare (zile) 386

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
15,7%
Marjă netă
13,7%
ROA
10,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 21,4 K RON 42,6 K RON 50,4%
2020 37,7 K RON 195,2 K RON 19,3%
2021 50,0 K RON 333,6 K RON 15,0%
2022 60,6 K RON 432,6 K RON 14,0%
2023 134,3 K RON 874,5 K RON 15,4%
2024 406,2 K RON 1,34 M RON 30,2%
2025 434,9 K RON 1,53 M RON 28,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 146,6 K RON 826,2 K RON 696,9 K RON 760,3 K RON 827,3 K RON 1,07 M RON 1,14 M RON ▲ 6,5%
Rezultat net 21,1 K RON 136,3 K RON 126,2 K RON 88,4 K RON 368,2 K RON 198,3 K RON 155,5 K RON ▼ 21,6%
Total active 42,6 K RON 195,2 K RON 333,6 K RON 432,6 K RON 874,5 K RON 1,34 M RON 1,53 M RON ▲ 13,7%
Capitaluri proprii 21,1 K RON 157,5 K RON 283,6 K RON 372,0 K RON 740,3 K RON 938,5 K RON 1,09 M RON ▲ 16,6%
Datorii totale 21,4 K RON 37,7 K RON 50,0 K RON 60,6 K RON 134,3 K RON 406,2 K RON 434,9 K RON ▲ 7,1%
Lichiditate curentă 1,99 5,17 6,67 7,14 6,51 3,31 3,52 ▲ 6,2%
Marjă netă (%) 14,43 16,50 18,10 11,63 44,51 18,57 13,67 ▼ 26,4%
Scor bonitate 77 100 87 95 95 87 95 ▲ 9,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (155,5 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (3.52), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,29 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.