Publicitate

JAIS WEB & CONSTRUCTION S.R.L.

CUI: 46697497 J12/5233/2022 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46697497
Cod înmatriculare J12/5233/2022
EUID ROONRC.J12/5233/2022
Data înmatriculării 2022-08-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, MIKO IMRE, 10, 1, 7

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: MIKO IMRE
Număr: 10
Etaj: 1
Apartament: 7

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 121.481 RON 121.481 RON 4 RON 117.906 RON 121.477 RON 122.477 RON 0 RON 122.477 RON 118.906 RON 3.571 RON 0 RON 121.477 RON 0 RON 0 RON 0
2023 19.905 RON 19.905 RON 17.311 RON 2.241 RON 2.594 RON 127.512 RON 0 RON 127.512 RON 121.147 RON 6.365 RON 0 RON 127.512 RON 0 RON 0 RON 0
2024 119.169 RON 119.169 RON 125.655 RON −6.563 RON −6.486 RON 245.442 RON 0 RON 245.442 RON 114.585 RON 130.857 RON 0 RON 245.442 RON 0 RON 0 RON 0
2025 8.855 RON 8.855 RON 2.695 RON 5.303 RON 6.160 RON 254.297 RON 0 RON 254.297 RON 119.887 RON 134.410 RON 0 RON 254.297 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

BODEA HORAȚIU-MARIUS
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 370 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
8,9 K RON
Rezultat Net 2025
5,3 K RON
Total Active 2025
254,3 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 121,5 K RON 19,9 K RON 119,2 K RON 8,9 K RON
Venituri totale 121,5 K RON 19,9 K RON 119,2 K RON 8,9 K RON
Cheltuieli totale 4 RON 17,3 K RON 125,7 K RON 2,7 K RON
Rezultat net 117,9 K RON 2,2 K RON −6,6 K RON 5,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,89 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,89 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,89 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante254,3 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe254,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,03
Durata încasare (zile) 10.482

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
69,6%
Marjă netă
59,9%
ROA
2,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 3,6 K RON 122,5 K RON 2,9%
2023 6,4 K RON 127,5 K RON 5,0%
2024 130,9 K RON 245,4 K RON 53,3%
2025 134,4 K RON 254,3 K RON 52,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 121,5 K RON 19,9 K RON 119,2 K RON 8,9 K RON ▼ 92,6%
Rezultat net 117,9 K RON 2,2 K RON −6,6 K RON 5,3 K RON ▲ 180,8%
Total active 122,5 K RON 127,5 K RON 245,4 K RON 254,3 K RON ▲ 3,6%
Capitaluri proprii 118,9 K RON 121,1 K RON 114,6 K RON 119,9 K RON ▲ 4,6%
Datorii totale 3,6 K RON 6,4 K RON 130,9 K RON 134,4 K RON ▲ 2,7%
Lichiditate curentă 34,30 20,03 1,88 1,89 ▲ 0,9%
Marjă netă (%) 97,06 11,26 -5,51 59,89 ▲ 1.186,9%
Scor bonitate 87 80 54 85 ▲ 57,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2022, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate