Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

ROM TEAM D&F INTERTRANS SRL

CUI: 38237323 J12/5662/2017 SRL Cluj, Municipiul Turda
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38237323
Cod înmatriculare J12/5662/2017
EUID ROONRC.J12/5662/2017
Data înmatriculării 2017-09-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 7 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Turda, LĂCRĂMIOARELOR, 3, 3, 37, 401049

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Turda
Stradă: LĂCRĂMIOARELOR
Număr: 3
Etaj: 3
Apartament: 37
Cod poștal: 401049

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 1.984.454 RON 1.952.726 RON 1.913.188 RON 20.011 RON 39.538 RON 984.686 RON 709.914 RON 274.772 RON 43.046 RON 941.640 RON 56.343 RON 184.460 RON 0 RON 0 RON 6
2020 2.128.275 RON 2.155.063 RON 2.021.654 RON 113.046 RON 133.409 RON 1.213.386 RON 788.571 RON 424.815 RON 156.092 RON 1.057.294 RON 0 RON 199.839 RON 0 RON 0 RON 7
2021 3.289.678 RON 3.290.207 RON 3.079.574 RON 181.736 RON 210.633 RON 1.611.658 RON 1.311.999 RON 299.659 RON 337.828 RON 1.273.830 RON 3.313 RON 186.899 RON 0 RON 0 RON 8
2022 4.152.059 RON 4.154.713 RON 3.823.444 RON 296.072 RON 331.269 RON 1.569.073 RON 1.267.848 RON 301.225 RON 528.400 RON 1.117.171 RON 42.355 RON 196.847 RON 0 RON 76.498 RON 8
2023 3.215.365 RON 3.346.306 RON 3.348.008 RON −29.476 RON −1.702 RON 1.671.498 RON 1.432.439 RON 239.059 RON 498.924 RON 1.196.574 RON 33.936 RON 120.057 RON 0 RON 24.000 RON 7
2024 2.169.088 RON 2.236.841 RON 2.430.639 RON −193.798 RON −193.798 RON 1.585.180 RON 1.332.656 RON 252.524 RON 305.125 RON 1.347.680 RON 66.088 RON 139.254 RON 0 RON 67.625 RON 6
2025 2.993.351 RON 3.170.780 RON 3.115.290 RON 48.171 RON 55.490 RON 1.762.008 RON 1.358.654 RON 403.354 RON 353.295 RON 1.801.029 RON 0 RON 304.536 RON 0 RON 392.316 RON 7

Reprezentanți și administratori (1)

BUTAŞ DĂNUŢ
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,964 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.22) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Grad ridicat de îndatorare: 102.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
2,99 M RON
Rezultat Net 2025
48,2 K RON
Total Active 2025
1,76 M RON
Scor Bonitate
58/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 58/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 1,98 M RON 2,13 M RON 3,29 M RON 4,15 M RON 3,22 M RON 2,17 M RON 2,99 M RON
Venituri totale 1,95 M RON 2,16 M RON 3,29 M RON 4,15 M RON 3,35 M RON 2,24 M RON 3,17 M RON
Cheltuieli totale 1,91 M RON 2,02 M RON 3,08 M RON 3,82 M RON 3,35 M RON 2,43 M RON 3,12 M RON
Rezultat net 20,0 K RON 113,0 K RON 181,7 K RON 296,1 K RON −29,5 K RON −193,8 K RON 48,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,28 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,22 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,22 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,05 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,98 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,36 M RON (77.1%)
Active circulante403,4 K RON (22.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe304,5 K RON
Numerar98,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 9,83
Durata încasare (zile) 37

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,9%
Marjă netă
1,6%
ROA
2,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 941,6 K RON 984,7 K RON 95,6%
2020 1,06 M RON 1,21 M RON 87,1%
2021 1,27 M RON 1,61 M RON 79,0%
2022 1,12 M RON 1,57 M RON 71,2%
2023 1,20 M RON 1,67 M RON 71,6%
2024 1,35 M RON 1,59 M RON 85,0%
2025 1,80 M RON 1,76 M RON 102,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

58
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,98 M RON 2,13 M RON 3,29 M RON 4,15 M RON 3,22 M RON 2,17 M RON 2,99 M RON ▲ 38,0%
Rezultat net 20,0 K RON 113,0 K RON 181,7 K RON 296,1 K RON −29,5 K RON −193,8 K RON 48,2 K RON ▲ 124,9%
Total active 984,7 K RON 1,21 M RON 1,61 M RON 1,57 M RON 1,67 M RON 1,59 M RON 1,76 M RON ▲ 11,2%
Capitaluri proprii 43,0 K RON 156,1 K RON 337,8 K RON 528,4 K RON 498,9 K RON 305,1 K RON 353,3 K RON ▲ 15,8%
Datorii totale 941,6 K RON 1,06 M RON 1,27 M RON 1,12 M RON 1,20 M RON 1,35 M RON 1,80 M RON ▲ 33,6%
Lichiditate curentă 0,29 0,40 0,24 0,27 0,20 0,19 0,22 ▲ 19,5%
Marjă netă (%) 1,01 5,31 5,52 7,13 -0,92 -8,93 1,61 ▲ 118,0%
Scor bonitate 38 63 58 68 25 25 58 ▲ 132,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (48,2 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,28 M RON.

Riscuri identificate

  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 102.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.