Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VILLAGE FACTORY PRODUCTS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Sălicea, Comuna Ciurila, SĂLICEA, 84P, 407236
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.060 RON | 2.060 RON | 23.525 RON | −21.465 RON | −21.465 RON | 280.557 RON | 48.472 RON | 232.085 RON | −21.265 RON | 38.474 RON | 1.185 RON | 0 RON | 263.348 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 37.968 RON | 172.715 RON | 158.510 RON | 13.631 RON | 14.205 RON | 150.828 RON | 115.103 RON | 35.725 RON | −7.634 RON | 15.262 RON | 23.519 RON | 2.265 RON | 143.200 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1039 — Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
Top format din 69 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−7.634 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,1 K RON | 38,0 K RON |
| Venituri totale | 2,1 K RON | 172,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 23,5 K RON | 158,5 K RON |
| Rezultat net | −21,5 K RON | 13,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 73,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,34 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,80 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,65 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,88 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,61 |
| Durata stocaj (zile) | 226 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 16,76 |
| Durata încasare (zile) | 22 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 38,5 K RON | 280,6 K RON | 13,7% |
| 2025 | 15,3 K RON | 150,8 K RON | 10,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,1 K RON | 38,0 K RON | ▲ 1.743,1% |
| Rezultat net | −21,5 K RON | 13,6 K RON | ▲ 163,5% |
| Total active | 280,6 K RON | 150,8 K RON | ▼ 46,2% |
| Capitaluri proprii | −21,3 K RON | −7,6 K RON | ▲ 64,1% |
| Datorii totale | 38,5 K RON | 15,3 K RON | ▼ 60,3% |
| Lichiditate curentă | 6,03 | 2,34 | ▼ 61,2% |
| Marjă netă (%) | -1.041,99 | 35,90 | ▲ 103,4% |
| Scor bonitate | 41 | 72 | ▲ 75,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (13,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.34), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 73,9 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.