Publicitate

ROBUST SOFTWARE S.R.L.

CUI: 45311678 J12/5919/2021 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45311678
Cod înmatriculare J12/5919/2021
EUID ROONRC.J12/5919/2021
Data înmatriculării 2021-12-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Porţelanului, 2, C, 1, 194, 400061

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: Porţelanului
Număr: 2
Scară: C
Etaj: 1
Apartament: 194
Cod poștal: 400061

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 0 RON 0 RON 321 RON −321 RON −321 RON 341 RON 122 RON 219 RON −121 RON 462 RON 0 RON 200 RON 0 RON 0 RON 0
2022 302.209 RON 303.662 RON 31.676 RON 267.172 RON 271.986 RON 455.561 RON 0 RON 455.561 RON 267.051 RON 188.510 RON 0 RON 390.018 RON 0 RON 0 RON 0
2023 455.330 RON 456.002 RON 93.461 RON 358.078 RON 362.541 RON 582.451 RON 0 RON 582.451 RON 358.318 RON 224.133 RON 0 RON 572.611 RON 0 RON 0 RON 1
2024 658.659 RON 658.810 RON 97.048 RON 542.397 RON 561.762 RON 728.690 RON 3.462 RON 725.228 RON 542.637 RON 186.053 RON 0 RON 715.102 RON 0 RON 0 RON 1
2025 466.285 RON 467.706 RON 259.137 RON 194.844 RON 208.569 RON 320.007 RON 2.496 RON 317.511 RON 195.084 RON 124.923 RON 0 RON 319.436 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ANTON CIPRIAN IONUȚ
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,797 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
466,3 K RON
Rezultat Net 2025
194,8 K RON
Total Active 2025
320,0 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 302,2 K RON 455,3 K RON 658,7 K RON 466,3 K RON
Venituri totale 0 RON 303,7 K RON 456,0 K RON 658,8 K RON 467,7 K RON
Cheltuieli totale 321 RON 31,7 K RON 93,5 K RON 97,0 K RON 259,1 K RON
Rezultat net −321 RON 267,2 K RON 358,1 K RON 542,4 K RON 194,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 763,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,54 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,54 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată -0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,56 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,5 K RON (0.8%)
Active circulante317,5 K RON (99.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe319,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,46
Durata încasare (zile) 250

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
44,7%
Marjă netă
41,8%
ROA
60,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 462 RON 341 RON 135,5%
2022 188,5 K RON 455,6 K RON 41,4%
2023 224,1 K RON 582,5 K RON 38,5%
2024 186,1 K RON 728,7 K RON 25,5%
2025 124,9 K RON 320,0 K RON 39,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 302,2 K RON 455,3 K RON 658,7 K RON 466,3 K RON ▼ 29,2%
Rezultat net −321 RON 267,2 K RON 358,1 K RON 542,4 K RON 194,8 K RON ▼ 64,1%
Total active 341 RON 455,6 K RON 582,5 K RON 728,7 K RON 320,0 K RON ▼ 56,1%
Capitaluri proprii −121 RON 267,1 K RON 358,3 K RON 542,6 K RON 195,1 K RON ▼ 64,0%
Datorii totale 462 RON 188,5 K RON 224,1 K RON 186,1 K RON 124,9 K RON ▼ 32,9%
Lichiditate curentă 0,47 2,42 2,60 3,90 2,54 ▼ 34,8%
Marjă netă (%) 88,41 78,64 82,35 41,79 ▼ 49,3%
Scor bonitate 22 95 100 100 80 ▼ 20,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (194,8 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.54), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 763,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.

Publicitate