MARIO ȘI RAFAELA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Alba, Municipiul Sebeş, PĂDURENILOR, 23A, 515800
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 15.814 RON | 16.351 RON | 12.207 RON | 4.144 RON | 4.144 RON | 10.870 RON | 0 RON | 10.870 RON | 4.344 RON | 6.526 RON | 10.524 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 44.508 RON | 45.153 RON | 35.747 RON | 8.834 RON | 9.406 RON | 13.485 RON | 0 RON | 13.485 RON | 13.178 RON | 307 RON | 12.863 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 47.070 RON | 47.070 RON | 37.482 RON | 8.284 RON | 9.588 RON | 22.087 RON | 0 RON | 22.087 RON | 21.462 RON | 625 RON | 6.022 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 33.265 RON | 33.663 RON | 27.641 RON | 5.203 RON | 6.022 RON | 27.739 RON | 0 RON | 27.739 RON | 26.664 RON | 1.075 RON | 21.535 RON | 569 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | −761 RON | 656 RON | 761 RON | 35.567 RON | 0 RON | 35.567 RON | 27.320 RON | 8.247 RON | 30.594 RON | 581 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 512 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15,8 K RON | 44,5 K RON | 47,1 K RON | 33,3 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 16,4 K RON | 45,2 K RON | 47,1 K RON | 33,7 K RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 12,2 K RON | 35,7 K RON | 37,5 K RON | 27,6 K RON | −761 RON |
| Rezultat net | 4,1 K RON | 8,8 K RON | 8,3 K RON | 5,2 K RON | 656 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 15,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,31 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,60 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,53 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,31 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 6,5 K RON | 10,9 K RON | 60,0% |
| 2022 | 307 RON | 13,5 K RON | 2,3% |
| 2023 | 625 RON | 22,1 K RON | 2,8% |
| 2024 | 1,1 K RON | 27,7 K RON | 3,9% |
| 2025 | 8,2 K RON | 35,6 K RON | 23,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15,8 K RON | 44,5 K RON | 47,1 K RON | 33,3 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 4,1 K RON | 8,8 K RON | 8,3 K RON | 5,2 K RON | 656 RON | ▼ 87,4% |
| Total active | 10,9 K RON | 13,5 K RON | 22,1 K RON | 27,7 K RON | 35,6 K RON | ▲ 28,2% |
| Capitaluri proprii | 4,3 K RON | 13,2 K RON | 21,5 K RON | 26,7 K RON | 27,3 K RON | ▲ 2,5% |
| Datorii totale | 6,5 K RON | 307 RON | 625 RON | 1,1 K RON | 8,2 K RON | ▲ 667,2% |
| Lichiditate curentă | 1,67 | 43,93 | 35,34 | 25,80 | 4,31 | ▼ 83,3% |
| Marjă netă (%) | 26,20 | 19,85 | 17,60 | 15,64 | – | – |
| Scor bonitate | 77 | 100 | 87 | 80 | 60 | ▼ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (656 RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.31), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 15,3 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.