Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

PROCENT TRADE S.R.L.

CUI: 38894803 J12/617/2018 SRL Cluj, Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38894803
Cod înmatriculare J12/617/2018
EUID ROONRC.J12/617/2018
Data înmatriculării 2018-02-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2023) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu, JUCU DE MIJLOC, 225, 407353

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu
Stradă: JUCU DE MIJLOC
Număr: 225
Cod poștal: 407353

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 918.905 RON 918.905 RON 901.178 RON 17.029 RON 17.727 RON 275.213 RON 77.920 RON 197.293 RON 54.443 RON 220.770 RON 193.949 RON 2.157 RON 0 RON 0 RON 1
2021 998.175 RON 998.175 RON 1.031.578 RON −33.914 RON −33.403 RON 209.754 RON 20.355 RON 189.399 RON 20.529 RON 189.225 RON 189.399 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 1.130.347 RON 1.130.347 RON 1.132.649 RON −2.898 RON −2.302 RON 340.270 RON 0 RON 340.270 RON 17.631 RON 322.639 RON 227.197 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 932.207 RON 932.207 RON 933.713 RON −2.039 RON −1.506 RON 173.969 RON 0 RON 173.969 RON 15.591 RON 158.378 RON 173.539 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

CRIȘAN ERONIM
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
CRIȘAN ADELA CRISTINA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2020–2023

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2023
  • •Pierdere netă înregistrată în 2023 (−2.039 RON)
  • •Grad ridicat de îndatorare: 91% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2023
932,2 K RON
Rezultat Net 2023
−2,0 K RON
Total Active 2023
174,0 K RON
Scor Bonitate
45/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 45/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2020202120222023
Cifra de afaceri 918,9 K RON 998,2 K RON 1,13 M RON 932,2 K RON
Venituri totale 918,9 K RON 998,2 K RON 1,13 M RON 932,2 K RON
Cheltuieli totale 901,2 K RON 1,03 M RON 1,13 M RON 933,7 K RON
Rezultat net 17,0 K RON −33,9 K RON −2,9 K RON −2,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 1,04 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2023

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,10 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,00 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,10 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2023)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante174,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri173,5 K RON
Numerar430 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2023)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 5,37
Durata stocaj (zile) 68
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-0,2%
Marjă netă
-0,2%
ROA
-1,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 220,8 K RON 275,2 K RON 80,2%
2021 189,2 K RON 209,8 K RON 90,2%
2022 322,6 K RON 340,3 K RON 94,8%
2023 158,4 K RON 174,0 K RON 91,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2023

45
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2020202120222023 YoY
Cifra de afaceri 918,9 K RON 998,2 K RON 1,13 M RON 932,2 K RON ▼ 17,5%
Rezultat net 17,0 K RON −33,9 K RON −2,9 K RON −2,0 K RON ▲ 29,6%
Total active 275,2 K RON 209,8 K RON 340,3 K RON 174,0 K RON ▼ 48,9%
Capitaluri proprii 54,4 K RON 20,5 K RON 17,6 K RON 15,6 K RON ▼ 11,6%
Datorii totale 220,8 K RON 189,2 K RON 322,6 K RON 158,4 K RON ▼ 50,9%
Lichiditate curentă 0,89 1,00 1,05 1,10 ▲ 4,2%
Marjă netă (%) 1,85 -3,40 -0,26 -0,22 ▲ 15,4%
Scor bonitate 50 45 50 45 ▼ 10,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Proiecția liniară pentru 2024 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,04 M RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2023, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • •Grad de îndatorare de 91% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (45/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2023.