Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
APPRENDIO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Mărisel, Comuna Mărisel, MĂRIŞEL, 325 A, 407390
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 5.750 RON | 26.692 RON | 41.305 RON | −14.613 RON | −14.613 RON | 217.352 RON | 64.217 RON | 153.135 RON | −14.418 RON | 5.238 RON | 0 RON | 76.242 RON | 226.532 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 7.950 RON | 105.588 RON | 100.695 RON | 4.812 RON | 4.893 RON | 125.787 RON | 48.762 RON | 77.025 RON | −9.605 RON | 6.497 RON | 3.706 RON | 516 RON | 128.895 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 7.650 RON | 91.871 RON | 87.714 RON | 4.079 RON | 4.157 RON | 46.351 RON | 26.442 RON | 19.909 RON | −5.526 RON | 7.204 RON | 2.744 RON | 472 RON | 44.673 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9329 — Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Top format din 415 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−5.526 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,8 K RON | 8,0 K RON | 7,7 K RON |
| Venituri totale | 26,7 K RON | 105,6 K RON | 91,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 41,3 K RON | 100,7 K RON | 87,7 K RON |
| Rezultat net | −14,6 K RON | 4,8 K RON | 4,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 9,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,76 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,38 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,32 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,43 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,79 |
| Durata stocaj (zile) | 131 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 16,21 |
| Durata încasare (zile) | 23 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 5,2 K RON | 217,4 K RON | 2,4% |
| 2024 | 6,5 K RON | 125,8 K RON | 5,2% |
| 2025 | 7,2 K RON | 46,4 K RON | 15,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,8 K RON | 8,0 K RON | 7,7 K RON | ▼ 3,8% |
| Rezultat net | −14,6 K RON | 4,8 K RON | 4,1 K RON | ▼ 15,2% |
| Total active | 217,4 K RON | 125,8 K RON | 46,4 K RON | ▼ 63,2% |
| Capitaluri proprii | −14,4 K RON | −9,6 K RON | −5,5 K RON | ▲ 42,5% |
| Datorii totale | 5,2 K RON | 6,5 K RON | 7,2 K RON | ▲ 10,9% |
| Lichiditate curentă | 29,24 | 11,86 | 2,76 | ▼ 76,7% |
| Marjă netă (%) | -254,14 | 60,53 | 53,32 | ▼ 11,9% |
| Scor bonitate | 41 | 72 | 57 | ▼ 20,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.76), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 9,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.