Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

STN MANUFACTURERS S.R.L.

CUI: 40716190 J12/830/2019 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40716190
Cod înmatriculare J12/830/2019
EUID ROONRC.J12/830/2019
Data înmatriculării 2019-02-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune Mențiune ONRC: Sediu expirat
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2020) 2 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, MUNCII, 16, 4, 400641, cam.43

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: MUNCII
Număr: 16
Etaj: 4
Cod poștal: 400641
Completare adresă: cam.43

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 60.759 RON 66.609 RON −5.850 RON −5.850 RON 98.232 RON 27.183 RON 71.049 RON −5.650 RON 16.483 RON 30.495 RON 38.339 RON 87.641 RON 242 RON 0
2020 97.273 RON 145.299 RON 142.509 RON 1.815 RON 2.790 RON 66.858 RON 31.035 RON 35.823 RON −3.835 RON 22.499 RON 21.544 RON 12.995 RON 48.194 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

STAN OTILIA ILEANA
administrator
Dolj, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2019–2020

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2020
  • •Capitaluri proprii negative (−3.835 RON) — datoriile depășesc activele
Cifra de Afaceri 2020
97,3 K RON
Rezultat Net 2020
1,8 K RON
Total Active 2020
66,9 K RON
Scor Bonitate
49/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 49/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20192020
Cifra de afaceri 0 RON 97,3 K RON
Venituri totale 60,8 K RON 145,3 K RON
Cheltuieli totale 66,6 K RON 142,5 K RON
Rezultat net −5,9 K RON 1,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2021 (regresie liniară): 194,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2020 (−3.835 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 33.7% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2020

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,59 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,63 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,06 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,97 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2020)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate31,0 K RON (46.4%)
Active circulante35,8 K RON (53.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri21,5 K RON
Creanțe13,0 K RON
Numerar1,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2020)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4,52
Durata stocaj (zile) 81
Rotație creanțe (ori/an) 7,49
Durata încasare (zile) 49

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,9%
Marjă netă
1,9%
ROA
2,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 16,5 K RON 98,2 K RON 16,8%
2020 22,5 K RON 66,9 K RON 33,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2020

49
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20192020 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 97,3 K RON –
Rezultat net −5,9 K RON 1,8 K RON ▲ 131,0%
Total active 98,2 K RON 66,9 K RON ▼ 31,9%
Capitaluri proprii −5,7 K RON −3,8 K RON ▲ 32,1%
Datorii totale 16,5 K RON 22,5 K RON ▲ 36,5%
Lichiditate curentă 4,31 1,59 ▼ 63,1%
Marjă netă (%) – 1,87 –
Scor bonitate 44 49 ▲ 11,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2020 (1,8 K RON).
  • •Proiecția liniară pentru 2021 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 194,5 K RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Scor de bonitate scăzut (49/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2020.