COMARGO SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, PAVEL ROŞCA, 7, A, I, 3, 400118
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 937.600 RON | 1.211.419 RON | 905.817 RON | 297.097 RON | 305.602 RON | 448.365 RON | 42.001 RON | 406.364 RON | 297.337 RON | 64.447 RON | 0 RON | 346.856 RON | 86.581 RON | 0 RON | 5 |
| 2024 | 721.690 RON | 877.657 RON | 764.731 RON | 95.607 RON | 112.926 RON | 1.582.916 RON | 65.265 RON | 1.517.651 RON | 95.847 RON | 198.089 RON | 0 RON | 1.432.727 RON | 1.334.277 RON | 45.297 RON | 3 |
| 2025 | 706.418 RON | 1.322.269 RON | 965.787 RON | 339.156 RON | 356.482 RON | 1.171.132 RON | 39.009 RON | 1.132.123 RON | 339.396 RON | 235.694 RON | 0 RON | 874.901 RON | 721.375 RON | 125.333 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1814 Legătorie și servicii conexe
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8560 Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 1,256 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 937,6 K RON | 721,7 K RON | 706,4 K RON |
| Venituri totale | 1,21 M RON | 877,7 K RON | 1,32 M RON |
| Cheltuieli totale | 905,8 K RON | 764,7 K RON | 965,8 K RON |
| Rezultat net | 297,1 K RON | 95,6 K RON | 339,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 557,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,80 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,80 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,09 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,97 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,81 |
| Durata încasare (zile) | 452 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 64,4 K RON | 448,4 K RON | 14,4% |
| 2024 | 198,1 K RON | 1,58 M RON | 12,5% |
| 2025 | 235,7 K RON | 1,17 M RON | 20,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 937,6 K RON | 721,7 K RON | 706,4 K RON | ▼ 2,1% |
| Rezultat net | 297,1 K RON | 95,6 K RON | 339,2 K RON | ▲ 254,7% |
| Total active | 448,4 K RON | 1,58 M RON | 1,17 M RON | ▼ 26,0% |
| Capitaluri proprii | 297,3 K RON | 95,8 K RON | 339,4 K RON | ▲ 254,1% |
| Datorii totale | 64,4 K RON | 198,1 K RON | 235,7 K RON | ▲ 19,0% |
| Lichiditate curentă | 6,31 | 7,66 | 4,80 | ▼ 37,3% |
| Marjă netă (%) | 31,69 | 13,25 | 48,01 | ▲ 262,3% |
| Scor bonitate | 87 | 70 | 77 | ▲ 10,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (339,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.8), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.