Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

DELSO TOP MARKET S.R.L.

CUI: 42485998 J13/1002/2020 SRL Constanţa, Sat Lumina, Comuna Lumina
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42485998
Cod înmatriculare J13/1002/2020
EUID ROONRC.J13/1002/2020
Data înmatriculării 2020-05-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani

Adresă

România, Constanţa, Sat Lumina, Comuna Lumina, MURELOR, 7A

Țară: România
Județ: Constanţa
Localitate: Sat Lumina, Comuna Lumina
Stradă: MURELOR
Număr: 7A

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 1.356.646 RON 1.360.156 RON 1.242.429 RON 104.125 RON 117.727 RON 328.480 RON 4.622 RON 323.858 RON 104.325 RON 224.155 RON 228.193 RON 35.760 RON 0 RON 0 RON 4
2021 2.111.876 RON 2.130.728 RON 1.933.797 RON 175.624 RON 196.931 RON 518.828 RON 13.512 RON 505.316 RON 279.949 RON 238.879 RON 319.649 RON 58.569 RON 0 RON 0 RON 8
2022 2.576.242 RON 2.597.647 RON 2.485.169 RON 86.502 RON 112.478 RON 527.535 RON 10.524 RON 517.011 RON 83.430 RON 444.105 RON 483.441 RON 22.516 RON 0 RON 0 RON 8
2023 2.002.297 RON 2.016.656 RON 1.912.100 RON 84.389 RON 104.556 RON 548.561 RON 7.536 RON 541.025 RON 167.818 RON 380.743 RON 511.607 RON 20.030 RON 0 RON 0 RON 5
2024 1.027.145 RON 1.033.612 RON 1.061.420 RON −27.808 RON −27.808 RON 409.720 RON 4.548 RON 405.172 RON 131.002 RON 278.718 RON 398.886 RON 4.019 RON 0 RON 0 RON 4
2025 67.141 RON 72.490 RON 94.918 RON −22.428 RON −22.428 RON 483.142 RON 1.980 RON 481.162 RON 108.574 RON 374.568 RON 482.013 RON −1.103 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

MIRON LILIANA
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 21 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−22.428 RON)
Cifra de Afaceri 2025
67,1 K RON
Rezultat Net 2025
−22,4 K RON
Total Active 2025
483,1 K RON
Scor Bonitate
44/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 44/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 1,36 M RON 2,11 M RON 2,58 M RON 2,00 M RON 1,03 M RON 67,1 K RON
Venituri totale 1,36 M RON 2,13 M RON 2,60 M RON 2,02 M RON 1,03 M RON 72,5 K RON
Cheltuieli totale 1,24 M RON 1,93 M RON 2,49 M RON 1,91 M RON 1,06 M RON 94,9 K RON
Rezultat net 104,1 K RON 175,6 K RON 86,5 K RON 84,4 K RON −27,8 K RON −22,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 496,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,28 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,00 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,29 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,0 K RON (0.4%)
Active circulante481,2 K RON (99.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri482,0 K RON
Numerar252 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,14
Durata stocaj (zile) 2.620
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-33,4%
Marjă netă
-33,4%
ROA
-4,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 224,2 K RON 328,5 K RON 68,2%
2021 238,9 K RON 518,8 K RON 46,0%
2022 444,1 K RON 527,5 K RON 84,2%
2023 380,7 K RON 548,6 K RON 69,4%
2024 278,7 K RON 409,7 K RON 68,0%
2025 374,6 K RON 483,1 K RON 77,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

44
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,36 M RON 2,11 M RON 2,58 M RON 2,00 M RON 1,03 M RON 67,1 K RON ▼ 93,5%
Rezultat net 104,1 K RON 175,6 K RON 86,5 K RON 84,4 K RON −27,8 K RON −22,4 K RON ▲ 19,3%
Total active 328,5 K RON 518,8 K RON 527,5 K RON 548,6 K RON 409,7 K RON 483,1 K RON ▲ 17,9%
Capitaluri proprii 104,3 K RON 279,9 K RON 83,4 K RON 167,8 K RON 131,0 K RON 108,6 K RON ▼ 17,1%
Datorii totale 224,2 K RON 238,9 K RON 444,1 K RON 380,7 K RON 278,7 K RON 374,6 K RON ▲ 34,4%
Lichiditate curentă 1,44 2,12 1,16 1,42 1,45 1,28 ▼ 11,6%
Marjă netă (%) 7,68 8,32 3,36 4,21 -2,71 -33,40 ▼ 1.132,5%
Scor bonitate 67 95 57 62 49 44 ▼ 10,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2020, reflectând o contracție a activității.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 496,0 K RON.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Scor de bonitate scăzut (44/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.