Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TURATY FAST S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, CRIMEEA, 14A, CAMERA NR.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 21.640 RON | 21.640 RON | 36.529 RON | −15.538 RON | −14.889 RON | 739 RON | 339 RON | 400 RON | −15.138 RON | 15.877 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 640 RON | −640 RON | −640 RON | 400 RON | 0 RON | 400 RON | −15.776 RON | 16.176 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 400 RON | 0 RON | 400 RON | −15.776 RON | 16.176 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 142.575 RON | 142.575 RON | 28.837 RON | 109.361 RON | 113.738 RON | 94.671 RON | 511 RON | 94.160 RON | 93.585 RON | 1.086 RON | 0 RON | 24 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 60.380 RON | 60.380 RON | 41.062 RON | 14.037 RON | 19.318 RON | 54.398 RON | 0 RON | 54.398 RON | 42.465 RON | 11.933 RON | 0 RON | 22.932 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 822.475 RON | 822.475 RON | 332.681 RON | 465.120 RON | 489.794 RON | 713.494 RON | 6.363 RON | 707.131 RON | 465.600 RON | 247.894 RON | 0 RON | 250.326 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 407.879 RON | 407.882 RON | 256.303 RON | 139.341 RON | 151.579 RON | 434.119 RON | 6.363 RON | 427.756 RON | 139.821 RON | 294.298 RON | 0 RON | 102.054 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5610 — Restaurante
Top format din 724 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 21,6 K RON | 0 RON | 0 RON | 142,6 K RON | 60,4 K RON | 822,5 K RON | 407,9 K RON |
| Venituri totale | 21,6 K RON | 0 RON | 0 RON | 142,6 K RON | 60,4 K RON | 822,5 K RON | 407,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 36,5 K RON | 640 RON | 0 RON | 28,8 K RON | 41,1 K RON | 332,7 K RON | 256,3 K RON |
| Rezultat net | −15,5 K RON | −640 RON | 0 RON | 109,4 K RON | 14,0 K RON | 465,1 K RON | 139,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 617,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,45 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,45 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,11 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,48 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,00 |
| Durata încasare (zile) | 91 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 15,9 K RON | 739 RON | 2.148,4% |
| 2020 | 16,2 K RON | 400 RON | 4.044,0% |
| 2021 | 16,2 K RON | 400 RON | 4.044,0% |
| 2022 | 1,1 K RON | 94,7 K RON | 1,2% |
| 2023 | 11,9 K RON | 54,4 K RON | 21,9% |
| 2024 | 247,9 K RON | 713,5 K RON | 34,7% |
| 2025 | 294,3 K RON | 434,1 K RON | 67,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 21,6 K RON | 0 RON | 0 RON | 142,6 K RON | 60,4 K RON | 822,5 K RON | 407,9 K RON | ▼ 50,4% |
| Rezultat net | −15,5 K RON | −640 RON | 0 RON | 109,4 K RON | 14,0 K RON | 465,1 K RON | 139,3 K RON | ▼ 70,0% |
| Total active | 739 RON | 400 RON | 400 RON | 94,7 K RON | 54,4 K RON | 713,5 K RON | 434,1 K RON | ▼ 39,2% |
| Capitaluri proprii | −15,1 K RON | −15,8 K RON | −15,8 K RON | 93,6 K RON | 42,5 K RON | 465,6 K RON | 139,8 K RON | ▼ 70,0% |
| Datorii totale | 15,9 K RON | 16,2 K RON | 16,2 K RON | 1,1 K RON | 11,9 K RON | 247,9 K RON | 294,3 K RON | ▲ 18,7% |
| Lichiditate curentă | 0,03 | 0,02 | 0,02 | 86,70 | 4,56 | 2,85 | 1,45 | ▼ 49,0% |
| Marjă netă (%) | -71,80 | – | – | 76,70 | 23,25 | 56,55 | 34,16 | ▼ 39,6% |
| Scor bonitate | 19 | 22 | 30 | 95 | 80 | 95 | 65 | ▼ 31,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (139,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 617,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.