Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AMT AGROLEG SRL
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, VICTORIEI, 34
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 24.939 RON | 43.963 RON | 27.367 RON | 15.847 RON | 16.596 RON | 208.727 RON | 105.701 RON | 103.026 RON | 31.218 RON | 295 RON | 4.913 RON | 0 RON | 177.214 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 10.119 RON | 36.341 RON | 27.273 RON | 8.793 RON | 9.068 RON | 200.256 RON | 103.695 RON | 96.561 RON | 25.048 RON | 0 RON | 6.604 RON | 0 RON | 175.208 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 32.813 RON | 56.932 RON | 30.697 RON | 26.124 RON | 26.235 RON | 211.166 RON | 101.689 RON | 109.477 RON | 37.873 RON | 91 RON | 10.758 RON | 0 RON | 173.202 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 64.000 RON | 120.791 RON | 71.136 RON | 49.028 RON | 49.655 RON | 223.532 RON | 99.683 RON | 123.849 RON | 49.268 RON | 3.068 RON | 30.215 RON | 13 RON | 171.196 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 33.216 RON | 11.607 RON | 61.975 RON | −50.700 RON | −50.368 RON | 122.243 RON | 97.677 RON | 24.566 RON | −50.460 RON | 3.513 RON | 0 RON | 12.763 RON | 169.190 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 11.382 RON | 26.113 RON | 37.995 RON | −11.882 RON | −11.882 RON | 105.514 RON | 98.173 RON | 7.341 RON | −62.342 RON | 672 RON | 0 RON | 13 RON | 167.184 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 12.735 RON | 26.344 RON | 17.645 RON | 7.307 RON | 8.699 RON | 111.094 RON | 95.196 RON | 15.898 RON | −55.035 RON | 951 RON | 0 RON | 0 RON | 165.512 RON | 334 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0113 — Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
Top format din 65 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−55.035 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 24,9 K RON | 10,1 K RON | 32,8 K RON | 64,0 K RON | 33,2 K RON | 11,4 K RON | 12,7 K RON |
| Venituri totale | 44,0 K RON | 36,3 K RON | 56,9 K RON | 120,8 K RON | 11,6 K RON | 26,1 K RON | 26,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 27,4 K RON | 27,3 K RON | 30,7 K RON | 71,1 K RON | 62,0 K RON | 38,0 K RON | 17,6 K RON |
| Rezultat net | 15,8 K RON | 8,8 K RON | 26,1 K RON | 49,0 K RON | −50,7 K RON | −11,9 K RON | 7,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 22,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 16,72 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 16,72 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 16,72 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 116,82 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 295 RON | 208,7 K RON | 0,1% |
| 2020 | 0 RON | 200,3 K RON | 0,0% |
| 2021 | 91 RON | 211,2 K RON | 0,0% |
| 2022 | 3,1 K RON | 223,5 K RON | 1,4% |
| 2023 | 3,5 K RON | 122,2 K RON | 2,9% |
| 2024 | 672 RON | 105,5 K RON | 0,6% |
| 2025 | 951 RON | 111,1 K RON | 0,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 24,9 K RON | 10,1 K RON | 32,8 K RON | 64,0 K RON | 33,2 K RON | 11,4 K RON | 12,7 K RON | ▲ 11,9% |
| Rezultat net | 15,8 K RON | 8,8 K RON | 26,1 K RON | 49,0 K RON | −50,7 K RON | −11,9 K RON | 7,3 K RON | ▲ 161,5% |
| Total active | 208,7 K RON | 200,3 K RON | 211,2 K RON | 223,5 K RON | 122,2 K RON | 105,5 K RON | 111,1 K RON | ▲ 5,3% |
| Capitaluri proprii | 31,2 K RON | 25,0 K RON | 37,9 K RON | 49,3 K RON | −50,5 K RON | −62,3 K RON | −55,0 K RON | ▲ 11,7% |
| Datorii totale | 295 RON | 0 RON | 91 RON | 3,1 K RON | 3,5 K RON | 672 RON | 951 RON | ▲ 41,5% |
| Lichiditate curentă | 349,24 | – | 1.203,04 | 40,37 | 6,99 | 10,92 | 16,72 | ▲ 53,0% |
| Marjă netă (%) | 63,54 | 86,90 | 79,61 | 76,61 | -152,64 | -104,39 | 57,38 | ▲ 155,0% |
| Scor bonitate | 77 | 50 | 85 | 85 | 34 | 49 | 77 | ▲ 57,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (16.72), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 22,2 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.