ZENART SHOP S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Sat Tuzla, Comuna Tuzla, COSTINEŞTI, 65
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 186.802 RON | 199.748 RON | 52.539 RON | 123.656 RON | 147.209 RON | 404.736 RON | 50 RON | 404.686 RON | 398.567 RON | 6.169 RON | 0 RON | 400.193 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 265.179 RON | 265.346 RON | 131.888 RON | 113.721 RON | 133.458 RON | 535.974 RON | 50 RON | 535.924 RON | 503.087 RON | 32.887 RON | 411.735 RON | 74.225 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 251.528 RON | 260.896 RON | 205.627 RON | 44.964 RON | 55.269 RON | 566.607 RON | 50 RON | 566.557 RON | 548.051 RON | 18.556 RON | 454.256 RON | 74.638 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 1729 Fabricarea altor articole din hârtie şi carton n.c.a.
- 3213 Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4765 Comerţ cu amănuntul al jocurilor şi jucăriilor, în magazine specializate
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5229 Alte activităţi anexe transporturilor
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4779 — Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
Top format din 67 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 186,8 K RON | 265,2 K RON | 251,5 K RON |
| Venituri totale | 199,7 K RON | 265,3 K RON | 260,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 52,5 K RON | 131,9 K RON | 205,6 K RON |
| Rezultat net | 123,7 K RON | 113,7 K RON | 45,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 299,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 30,53 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,05 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,03 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 30,54 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,55 |
| Durata stocaj (zile) | 659 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,37 |
| Durata încasare (zile) | 108 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 6,2 K RON | 404,7 K RON | 1,5% |
| 2024 | 32,9 K RON | 536,0 K RON | 6,1% |
| 2025 | 18,6 K RON | 566,6 K RON | 3,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 186,8 K RON | 265,2 K RON | 251,5 K RON | ▼ 5,1% |
| Rezultat net | 123,7 K RON | 113,7 K RON | 45,0 K RON | ▼ 60,5% |
| Total active | 404,7 K RON | 536,0 K RON | 566,6 K RON | ▲ 5,7% |
| Capitaluri proprii | 398,6 K RON | 503,1 K RON | 548,1 K RON | ▲ 8,9% |
| Datorii totale | 6,2 K RON | 32,9 K RON | 18,6 K RON | ▼ 43,6% |
| Lichiditate curentă | 65,60 | 16,30 | 30,53 | ▲ 87,4% |
| Marjă netă (%) | 66,20 | 42,88 | 17,88 | ▼ 58,3% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (45,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (30.53), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 299,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.