Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CĂMARA LUI MIRI S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Municipiul Constanţa, IZVORULUI, 142
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 5.343 RON | 5.343 RON | 0 RON | 5.186 RON | 5.343 RON | 27.043 RON | 0 RON | 27.043 RON | 5.386 RON | 21.657 RON | 26.643 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 235.826 RON | 236.038 RON | 230.818 RON | 3.214 RON | 5.220 RON | 48.185 RON | 0 RON | 48.185 RON | 8.600 RON | 39.585 RON | 12.754 RON | 481 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 259.445 RON | 259.445 RON | 256.847 RON | 134 RON | 2.598 RON | 78.972 RON | 0 RON | 78.972 RON | 8.734 RON | 70.238 RON | 28.615 RON | 1.155 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 392.341 RON | 392.389 RON | 353.626 RON | 20.696 RON | 38.763 RON | 81.928 RON | 0 RON | 81.928 RON | 29.430 RON | 52.498 RON | 24.135 RON | 2.138 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 320.124 RON | 320.418 RON | 319.909 RON | 432 RON | 509 RON | 52.959 RON | 0 RON | 52.959 RON | 29.862 RON | 23.097 RON | 15.239 RON | 2.952 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 1,411 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,3 K RON | 235,8 K RON | 259,4 K RON | 392,3 K RON | 320,1 K RON |
| Venituri totale | 5,3 K RON | 236,0 K RON | 259,4 K RON | 392,4 K RON | 320,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 230,8 K RON | 256,8 K RON | 353,6 K RON | 319,9 K RON |
| Rezultat net | 5,2 K RON | 3,2 K RON | 134 RON | 20,7 K RON | 432 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 478,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,29 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,63 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,51 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,29 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 21,01 |
| Durata stocaj (zile) | 17 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 108,44 |
| Durata încasare (zile) | 3 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 21,7 K RON | 27,0 K RON | 80,1% |
| 2022 | 39,6 K RON | 48,2 K RON | 82,2% |
| 2023 | 70,2 K RON | 79,0 K RON | 88,9% |
| 2024 | 52,5 K RON | 81,9 K RON | 64,1% |
| 2025 | 23,1 K RON | 53,0 K RON | 43,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,3 K RON | 235,8 K RON | 259,4 K RON | 392,3 K RON | 320,1 K RON | ▼ 18,4% |
| Rezultat net | 5,2 K RON | 3,2 K RON | 134 RON | 20,7 K RON | 432 RON | ▼ 97,9% |
| Total active | 27,0 K RON | 48,2 K RON | 79,0 K RON | 81,9 K RON | 53,0 K RON | ▼ 35,4% |
| Capitaluri proprii | 5,4 K RON | 8,6 K RON | 8,7 K RON | 29,4 K RON | 29,9 K RON | ▲ 1,5% |
| Datorii totale | 21,7 K RON | 39,6 K RON | 70,2 K RON | 52,5 K RON | 23,1 K RON | ▼ 56,0% |
| Lichiditate curentă | 1,25 | 1,22 | 1,12 | 1,56 | 2,29 | ▲ 46,9% |
| Marjă netă (%) | 97,06 | 1,36 | 0,05 | 5,28 | 0,13 | ▼ 97,5% |
| Scor bonitate | 67 | 57 | 57 | 85 | 77 | ▼ 9,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (432 RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.29), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 478,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.