Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MARIA FINAL CONCEPT SRL
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, ION MOVILA, 16, 905360, BUFET BUCEGI
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 461.490 RON | 461.491 RON | 375.903 RON | 80.944 RON | 85.588 RON | 283.031 RON | 0 RON | 283.031 RON | 217.819 RON | 65.212 RON | 24.361 RON | 621 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 261.801 RON | 264.573 RON | 241.892 RON | 20.057 RON | 22.681 RON | 324.275 RON | 0 RON | 324.275 RON | 237.876 RON | 86.399 RON | 36.938 RON | 672 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 237.061 RON | 237.525 RON | 167.620 RON | 68.676 RON | 69.905 RON | 421.738 RON | 27.313 RON | 394.425 RON | 306.552 RON | 115.186 RON | 65.621 RON | 795 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 28.013 RON | −28.013 RON | −28.013 RON | 391.737 RON | 13.063 RON | 378.674 RON | 278.539 RON | 113.198 RON | 65.588 RON | 3.309 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 13.085 RON | 13.909 RON | −824 RON | −824 RON | 377.873 RON | 0 RON | 377.873 RON | 277.714 RON | 100.159 RON | 65.588 RON | 308.308 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 268 RON | 110 RON | 136 RON | 158 RON | 371.415 RON | 0 RON | 371.415 RON | 277.851 RON | 93.564 RON | 60.847 RON | 306.936 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 461,5 K RON | 261,8 K RON | 237,1 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 461,5 K RON | 264,6 K RON | 237,5 K RON | 0 RON | 13,1 K RON | 268 RON |
| Cheltuieli totale | 375,9 K RON | 241,9 K RON | 167,6 K RON | 28,0 K RON | 13,9 K RON | 110 RON |
| Rezultat net | 80,9 K RON | 20,1 K RON | 68,7 K RON | −28,0 K RON | −824 RON | 136 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): −172,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,97 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,32 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,04 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,97 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 65,2 K RON | 283,0 K RON | 23,0% |
| 2020 | 86,4 K RON | 324,3 K RON | 26,6% |
| 2021 | 115,2 K RON | 421,7 K RON | 27,3% |
| 2022 | 113,2 K RON | 391,7 K RON | 28,9% |
| 2023 | 100,2 K RON | 377,9 K RON | 26,5% |
| 2024 | 93,6 K RON | 371,4 K RON | 25,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 461,5 K RON | 261,8 K RON | 237,1 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 80,9 K RON | 20,1 K RON | 68,7 K RON | −28,0 K RON | −824 RON | 136 RON | ▲ 116,5% |
| Total active | 283,0 K RON | 324,3 K RON | 421,7 K RON | 391,7 K RON | 377,9 K RON | 371,4 K RON | ▼ 1,7% |
| Capitaluri proprii | 217,8 K RON | 237,9 K RON | 306,6 K RON | 278,5 K RON | 277,7 K RON | 277,9 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 65,2 K RON | 86,4 K RON | 115,2 K RON | 113,2 K RON | 100,2 K RON | 93,6 K RON | ▼ 6,6% |
| Lichiditate curentă | 4,34 | 3,75 | 3,42 | 3,35 | 3,77 | 3,97 | ▲ 5,2% |
| Marjă netă (%) | 17,54 | 7,66 | 28,97 | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 75 | 87 | 60 | 75 | 75 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (136 RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.97), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.