Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VIZIOMOB DESIGN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, CONSTANŢEI, 91
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 231.520 RON | 231.520 RON | 280.126 RON | −54.108 RON | −48.606 RON | 172.735 RON | 142.547 RON | 30.188 RON | −49.152 RON | 221.887 RON | 0 RON | 21.071 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 293.790 RON | 338.338 RON | 358.497 RON | −23.028 RON | −20.159 RON | 181.297 RON | 96.934 RON | 84.363 RON | −72.180 RON | 92.556 RON | 0 RON | 3.256 RON | 160.921 RON | 0 RON | 5 |
| 2021 | 282.165 RON | 298.558 RON | 274.992 RON | 20.908 RON | 23.566 RON | 147.503 RON | 80.541 RON | 66.962 RON | −51.272 RON | 54.248 RON | 0 RON | 19.989 RON | 144.527 RON | 0 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Raport Economico-Financiar
2019–20211. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−51.272 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 231,5 K RON | 293,8 K RON | 282,2 K RON |
| Venituri totale | 231,5 K RON | 338,3 K RON | 298,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 280,1 K RON | 358,5 K RON | 275,0 K RON |
| Rezultat net | −54,1 K RON | −23,0 K RON | 20,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2022 (regresie liniară): 319,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2021
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,23 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,23 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,87 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,72 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2021)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2021)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 14,12 |
| Durata încasare (zile) | 26 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 221,9 K RON | 172,7 K RON | 128,5% |
| 2020 | 92,6 K RON | 181,3 K RON | 51,1% |
| 2021 | 54,2 K RON | 147,5 K RON | 36,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2021
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 231,5 K RON | 293,8 K RON | 282,2 K RON | ▼ 4,0% |
| Rezultat net | −54,1 K RON | −23,0 K RON | 20,9 K RON | ▲ 190,8% |
| Total active | 172,7 K RON | 181,3 K RON | 147,5 K RON | ▼ 18,6% |
| Capitaluri proprii | −49,2 K RON | −72,2 K RON | −51,3 K RON | ▲ 29,0% |
| Datorii totale | 221,9 K RON | 92,6 K RON | 54,2 K RON | ▼ 41,4% |
| Lichiditate curentă | 0,14 | 0,91 | 1,23 | ▲ 35,4% |
| Marjă netă (%) | -23,37 | -7,84 | 7,41 | ▲ 194,5% |
| Scor bonitate | 19 | 37 | 57 | ▲ 54,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2021 (20,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2022 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 319,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2021.