Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HOUSE OF SUBMARINE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Municipiul Constanţa, SALONIC, 8, CAMERA 5
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 30.587 RON | 79.828 RON | 78.602 RON | 920 RON | 1.226 RON | 166.011 RON | 62.786 RON | 103.225 RON | 1.120 RON | 20.495 RON | 1.723 RON | 49.355 RON | 144.396 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 161.493 RON | 255.302 RON | 274.725 RON | −20.583 RON | −19.423 RON | 102.773 RON | 53.323 RON | 49.450 RON | −19.463 RON | 71.636 RON | 1.502 RON | 47.189 RON | 50.600 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 103.203 RON | 103.203 RON | 85.861 RON | 14.567 RON | 17.342 RON | 96.987 RON | 45.220 RON | 51.767 RON | −4.896 RON | 51.283 RON | 1.502 RON | 49.937 RON | 50.600 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 4.522 RON | 4.522 RON | 16.689 RON | −12.167 RON | −12.167 RON | 78.997 RON | 30.283 RON | 48.714 RON | −17.064 RON | 45.461 RON | 1.616 RON | 47.049 RON | 50.600 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7410 — Activităţi de design specializat
Top format din 136 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−17.064 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−12.167 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 30,6 K RON | 161,5 K RON | 103,2 K RON | 4,5 K RON |
| Venituri totale | 79,8 K RON | 255,3 K RON | 103,2 K RON | 4,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 78,6 K RON | 274,7 K RON | 85,9 K RON | 16,7 K RON |
| Rezultat net | 920 RON | −20,6 K RON | 14,6 K RON | −12,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 40,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,07 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,04 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,74 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,80 |
| Durata stocaj (zile) | 130 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,10 |
| Durata încasare (zile) | 3.798 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 20,5 K RON | 166,0 K RON | 12,4% |
| 2023 | 71,6 K RON | 102,8 K RON | 69,7% |
| 2024 | 51,3 K RON | 97,0 K RON | 52,9% |
| 2025 | 45,5 K RON | 79,0 K RON | 57,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 30,6 K RON | 161,5 K RON | 103,2 K RON | 4,5 K RON | ▼ 95,6% |
| Rezultat net | 920 RON | −20,6 K RON | 14,6 K RON | −12,2 K RON | ▼ 183,5% |
| Total active | 166,0 K RON | 102,8 K RON | 97,0 K RON | 79,0 K RON | ▼ 18,5% |
| Capitaluri proprii | 1,1 K RON | −19,5 K RON | −4,9 K RON | −17,1 K RON | ▼ 248,5% |
| Datorii totale | 20,5 K RON | 71,6 K RON | 51,3 K RON | 45,5 K RON | ▼ 11,4% |
| Lichiditate curentă | 5,04 | 0,69 | 1,01 | 1,07 | ▲ 6,2% |
| Marjă netă (%) | 3,01 | -12,75 | 14,11 | -269,06 | ▼ 2.006,9% |
| Scor bonitate | 60 | 24 | 62 | 31 | ▼ 50,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2022, reflectând o contracție a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 40,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (31/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.