Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GEVII DONNA BELLA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, 9 MAI, 7, C3, B, 13, 905200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 40.990 RON | 40.990 RON | 32.678 RON | 7.679 RON | 8.312 RON | −45.319 RON | 32.421 RON | −77.740 RON | −46.148 RON | 829 RON | 0 RON | 347 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 37.175 RON | 37.175 RON | 74.178 RON | −37.003 RON | −37.003 RON | −90.000 RON | 64.791 RON | −154.791 RON | −90.830 RON | 830 RON | 97 RON | 1.462 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 43.620 RON | 43.620 RON | 111.106 RON | −67.486 RON | −67.486 RON | −158.316 RON | 51.508 RON | −209.824 RON | −158.316 RON | 0 RON | 0 RON | 1.312 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9602 — Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Top format din 465 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−158.316 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−67.486 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 41,0 K RON | 37,2 K RON | 43,6 K RON |
| Venituri totale | 41,0 K RON | 37,2 K RON | 43,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 32,7 K RON | 74,2 K RON | 111,1 K RON |
| Rezultat net | 7,7 K RON | −37,0 K RON | −67,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 43,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 33,25 |
| Durata încasare (zile) | 11 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 829 RON | −45,3 K RON | – |
| 2024 | 830 RON | −90,0 K RON | – |
| 2025 | 0 RON | −158,3 K RON | – |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 41,0 K RON | 37,2 K RON | 43,6 K RON | ▲ 17,3% |
| Rezultat net | 7,7 K RON | −37,0 K RON | −67,5 K RON | ▼ 82,4% |
| Total active | −45,3 K RON | −90,0 K RON | −158,3 K RON | ▼ 75,9% |
| Capitaluri proprii | −46,1 K RON | −90,8 K RON | −158,3 K RON | ▼ 74,3% |
| Datorii totale | 829 RON | 830 RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | -93,78 | -186,50 | – | – |
| Marjă netă (%) | 18,73 | -99,54 | -154,71 | ▼ 55,4% |
| Scor bonitate | 45 | 15 | 24 | ▲ 60,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (24/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.