Publicitate

MIANLASA PREST S.R.L.

CUI: 41330324 J13/2470/2019 SRL Constanţa, Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41330324
Cod înmatriculare J13/2470/2019
EUID ROONRC.J13/2470/2019
Data înmatriculării 2019-06-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Constanţa, Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, VLAŞCA, 4C

Țară: România
Județ: Constanţa
Localitate: Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian
Stradă: VLAŞCA
Număr: 4C

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 94.317 RON 94.317 RON 111.396 RON −19.916 RON −17.079 RON 50.773 RON 4.792 RON 45.981 RON −19.716 RON 70.489 RON 38.334 RON 326 RON 0 RON 0 RON 0
2020 245.830 RON 246.548 RON 242.396 RON 1.097 RON 4.152 RON 115.735 RON 13.162 RON 102.573 RON −18.619 RON 134.354 RON 86.263 RON 633 RON 0 RON 0 RON 1
2021 292.292 RON 292.292 RON 229.673 RON 59.696 RON 62.619 RON 58.872 RON 10.927 RON 47.945 RON 41.077 RON 17.795 RON 36.388 RON 3.123 RON 0 RON 0 RON 1
2022 293.750 RON 293.750 RON 230.890 RON 59.922 RON 62.860 RON 122.190 RON 8.692 RON 113.498 RON 100.999 RON 21.191 RON 1.605 RON 903 RON 0 RON 0 RON 1
2023 205.386 RON 205.386 RON 193.523 RON 9.809 RON 11.863 RON 125.793 RON 6.458 RON 119.335 RON 110.807 RON 14.986 RON 33.028 RON 30.903 RON 0 RON 0 RON 1
2024 114.869 RON 114.869 RON 115.452 RON −1.001 RON −583 RON 162.359 RON 4.223 RON 158.136 RON 109.806 RON 52.553 RON 85.726 RON 35.944 RON 0 RON 0 RON 0
2025 0 RON 0 RON 3.644 RON −3.644 RON −3.644 RON 160.265 RON 2.129 RON 158.136 RON 106.162 RON 54.103 RON 85.726 RON 35.944 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

GÂLCOAIE ELENA
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului
GÂLCOAIE DUMITRU-EMIL
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,660 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−3.644 RON)
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−3,6 K RON
Total Active 2025
160,3 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 94,3 K RON 245,8 K RON 292,3 K RON 293,8 K RON 205,4 K RON 114,9 K RON 0 RON
Venituri totale 94,3 K RON 246,5 K RON 292,3 K RON 293,8 K RON 205,4 K RON 114,9 K RON 0 RON
Cheltuieli totale 111,4 K RON 242,4 K RON 229,7 K RON 230,9 K RON 193,5 K RON 115,5 K RON 3,6 K RON
Rezultat net −19,9 K RON 1,1 K RON 59,7 K RON 59,9 K RON 9,8 K RON −1,0 K RON −3,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 87,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,92 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,34 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,67 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,96 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,1 K RON (1.3%)
Active circulante158,1 K RON (98.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri85,7 K RON
Creanțe35,9 K RON
Numerar36,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-2,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 70,5 K RON 50,8 K RON 138,8%
2020 134,4 K RON 115,7 K RON 116,1%
2021 17,8 K RON 58,9 K RON 30,2%
2022 21,2 K RON 122,2 K RON 17,3%
2023 15,0 K RON 125,8 K RON 11,9%
2024 52,6 K RON 162,4 K RON 32,4%
2025 54,1 K RON 160,3 K RON 33,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 94,3 K RON 245,8 K RON 292,3 K RON 293,8 K RON 205,4 K RON 114,9 K RON 0 RON
Rezultat net −19,9 K RON 1,1 K RON 59,7 K RON 59,9 K RON 9,8 K RON −1,0 K RON −3,6 K RON ▼ 264,0%
Total active 50,8 K RON 115,7 K RON 58,9 K RON 122,2 K RON 125,8 K RON 162,4 K RON 160,3 K RON ▼ 1,3%
Capitaluri proprii −19,7 K RON −18,6 K RON 41,1 K RON 101,0 K RON 110,8 K RON 109,8 K RON 106,2 K RON ▼ 3,3%
Datorii totale 70,5 K RON 134,4 K RON 17,8 K RON 21,2 K RON 15,0 K RON 52,6 K RON 54,1 K RON ▲ 2,9%
Lichiditate curentă 0,65 0,76 2,69 5,36 7,96 3,01 2,92 ▼ 2,9%
Marjă netă (%) -21,12 0,45 20,42 20,40 4,78 -0,87
Scor bonitate 24 50 100 95 77 57 60 ▲ 5,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (2.92), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 87,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate