ADVANCED TECHNOLOGY SYSTEMS SRL
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Municipiul Constanţa, B-dul TOMIS, 322, N3, C, 1, 46, 8700
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 125.342 RON | 125.641 RON | 44.007 RON | 80.403 RON | 81.634 RON | 84.835 RON | 6.164 RON | 78.671 RON | 80.643 RON | 4.192 RON | 0 RON | 28.010 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 213.518 RON | 213.518 RON | 50.443 RON | 156.797 RON | 163.075 RON | 173.532 RON | 5.277 RON | 168.255 RON | 157.037 RON | 16.495 RON | 0 RON | 153.020 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 179.112 RON | 179.130 RON | 59.604 RON | 114.152 RON | 119.526 RON | 131.753 RON | 2.377 RON | 129.376 RON | 114.580 RON | 17.173 RON | 0 RON | 113.537 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6209 — Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
Top format din 47 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 125,3 K RON | 213,5 K RON | 179,1 K RON |
| Venituri totale | 125,6 K RON | 213,5 K RON | 179,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 44,0 K RON | 50,4 K RON | 59,6 K RON |
| Rezultat net | 80,4 K RON | 156,8 K RON | 114,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 226,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,53 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,53 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,92 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,67 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,58 |
| Durata încasare (zile) | 231 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 4,2 K RON | 84,8 K RON | 4,9% |
| 2024 | 16,5 K RON | 173,5 K RON | 9,5% |
| 2025 | 17,2 K RON | 131,8 K RON | 13,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 125,3 K RON | 213,5 K RON | 179,1 K RON | ▼ 16,1% |
| Rezultat net | 80,4 K RON | 156,8 K RON | 114,2 K RON | ▼ 27,2% |
| Total active | 84,8 K RON | 173,5 K RON | 131,8 K RON | ▼ 24,1% |
| Capitaluri proprii | 80,6 K RON | 157,0 K RON | 114,6 K RON | ▼ 27,0% |
| Datorii totale | 4,2 K RON | 16,5 K RON | 17,2 K RON | ▲ 4,1% |
| Lichiditate curentă | 18,77 | 10,20 | 7,53 | ▼ 26,1% |
| Marjă netă (%) | 64,15 | 73,44 | 63,73 | ▼ 13,2% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 80 | ▼ 15,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (114,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.53), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 226,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.