Publicitate

RBV IT&IMAGE SYSTEMS S.R.L.

CUI: 41556632 J13/3023/2019 SRL Constanţa, Municipiul Constanţa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41556632
Cod înmatriculare J13/3023/2019
EUID ROONRC.J13/3023/2019
Data înmatriculării 2019-08-26
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Constanţa, Municipiul Constanţa, POPA FARCAŞ, 39A, 900022

Țară: România
Județ: Constanţa
Localitate: Municipiul Constanţa
Stradă: POPA FARCAŞ
Număr: 39A
Cod poștal: 900022

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 327.695 RON 423.251 RON 225.204 RON 193.900 RON 198.047 RON 219.798 RON 1.423 RON 218.375 RON 194.140 RON 25.708 RON 1.993 RON 170.383 RON 0 RON 50 RON 1
2024 273.238 RON 273.239 RON 126.511 RON 144.405 RON 146.728 RON 279.402 RON 1.143 RON 278.259 RON 255.083 RON 24.548 RON 1.921 RON 56.751 RON 0 RON 229 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

RIBU VASILE-NICULAE-DĂNUȚ
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
273,2 K RON
Rezultat Net 2024
144,4 K RON
Total Active 2024
279,4 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 327,7 K RON 273,2 K RON
Venituri totale 423,3 K RON 273,2 K RON
Cheltuieli totale 225,2 K RON 126,5 K RON
Rezultat net 193,9 K RON 144,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 218,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 11,34 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 11,26 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 8,95 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 11,38 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,1 K RON (0.4%)
Active circulante278,3 K RON (99.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,9 K RON
Creanțe56,8 K RON
Numerar219,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 142,24
Durata stocaj (zile) 3
Rotație creanțe (ori/an) 4,81
Durata încasare (zile) 76

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
53,7%
Marjă netă
52,9%
ROA
51,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 25,7 K RON 219,8 K RON 11,7%
2024 24,5 K RON 279,4 K RON 8,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 327,7 K RON 273,2 K RON ▼ 16,6%
Rezultat net 193,9 K RON 144,4 K RON ▼ 25,5%
Total active 219,8 K RON 279,4 K RON ▲ 27,1%
Capitaluri proprii 194,1 K RON 255,1 K RON ▲ 31,4%
Datorii totale 25,7 K RON 24,5 K RON ▼ 4,5%
Lichiditate curentă 8,49 11,34 ▲ 33,4%
Marjă netă (%) 59,17 52,85 ▼ 10,7%
Scor bonitate 87 87 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (144,4 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (11.34), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate