Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

CARGOMAL TRUCKS SPEDITION S.R.L.

CUI: 46731726 J13/3185/2022 SRL Constanţa, Sat Poarta Albă, Comuna Poarta Albă
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46731726
Cod înmatriculare J13/3185/2022
EUID ROONRC.J13/3185/2022
Data înmatriculării 2022-08-26
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 6 angajați

Adresă

România, Constanţa, Sat Poarta Albă, Comuna Poarta Albă, VEŞNICIEI, 21

Țară: România
Județ: Constanţa
Localitate: Sat Poarta Albă, Comuna Poarta Albă
Stradă: VEŞNICIEI
Număr: 21

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 683.012 RON 683.012 RON 497.876 RON 178.305 RON 185.136 RON 203.031 RON 27.346 RON 175.685 RON 178.505 RON 24.526 RON 0 RON 123.495 RON 0 RON 0 RON 2
2024 1.222.633 RON 1.259.577 RON 1.055.373 RON 172.761 RON 204.204 RON 573.196 RON 263.235 RON 309.961 RON 311.266 RON 261.930 RON 0 RON 263.878 RON 0 RON 0 RON 4
2025 2.004.508 RON 2.004.508 RON 1.897.725 RON 68.499 RON 106.783 RON 856.290 RON 435.622 RON 420.668 RON 358.765 RON 497.525 RON 0 RON 293.340 RON 0 RON 0 RON 6

Reprezentanți și administratori (1)

MALDAN DANIELA
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,429 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.85) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
2,00 M RON
Rezultat Net 2025
68,5 K RON
Total Active 2025
856,3 K RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 683,0 K RON 1,22 M RON 2,00 M RON
Venituri totale 683,0 K RON 1,26 M RON 2,00 M RON
Cheltuieli totale 497,9 K RON 1,06 M RON 1,90 M RON
Rezultat net 178,3 K RON 172,8 K RON 68,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,62 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,85 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,85 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,26 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,72 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate435,6 K RON (50.9%)
Active circulante420,7 K RON (49.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe293,3 K RON
Numerar127,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 6,83
Durata încasare (zile) 53

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,3%
Marjă netă
3,4%
ROA
8,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 24,5 K RON 203,0 K RON 12,1%
2024 261,9 K RON 573,2 K RON 45,7%
2025 497,5 K RON 856,3 K RON 58,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 683,0 K RON 1,22 M RON 2,00 M RON ▲ 64,0%
Rezultat net 178,3 K RON 172,8 K RON 68,5 K RON ▼ 60,4%
Total active 203,0 K RON 573,2 K RON 856,3 K RON ▲ 49,4%
Capitaluri proprii 178,5 K RON 311,3 K RON 358,8 K RON ▲ 15,3%
Datorii totale 24,5 K RON 261,9 K RON 497,5 K RON ▲ 89,9%
Lichiditate curentă 7,16 1,18 0,85 ▼ 28,6%
Marjă netă (%) 26,11 14,13 3,42 ▼ 75,8%
Scor bonitate 87 77 55 ▼ 28,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (68,5 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,62 M RON.

Riscuri identificate

  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.