Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SCHAU S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Municipiul Constanţa, BADEA CÂRŢAN, 15, K7, B, 2, 32, 900507, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 10 RON | −10 RON | −10 RON | 122.068 RON | 0 RON | 122.068 RON | 190 RON | 0 RON | 0 RON | 121.878 RON | 121.878 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 34.385 RON | 87.217 RON | 84.099 RON | 2.689 RON | 3.118 RON | 71.324 RON | 44.745 RON | 26.579 RON | 2.879 RON | −601 RON | 5.575 RON | 15.386 RON | 69.046 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 15.000 RON | 15.005 RON | 64.761 RON | −49.830 RON | −49.756 RON | 45.516 RON | 26.791 RON | 18.725 RON | −46.951 RON | 23.421 RON | 6.870 RON | 15.312 RON | 69.046 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 15.500 RON | 15.500 RON | 30.623 RON | −15.123 RON | −15.123 RON | 31.673 RON | 6.198 RON | 25.475 RON | −62.075 RON | 24.702 RON | 6.870 RON | 19.561 RON | 69.046 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 7111 Activități de arhitectură
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7410 — Activităţi de design specializat
Top format din 119 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−62.075 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−15.123 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 34,4 K RON | 15,0 K RON | 15,5 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 87,2 K RON | 15,0 K RON | 15,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 10 RON | 84,1 K RON | 64,8 K RON | 30,6 K RON |
| Rezultat net | −10 RON | 2,7 K RON | −49,8 K RON | −15,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 23,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,03 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,75 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | -0,04 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,28 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,26 |
| Durata stocaj (zile) | 162 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,79 |
| Durata încasare (zile) | 461 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 0 RON | 122,1 K RON | 0,0% |
| 2023 | −601 RON | 71,3 K RON | -0,8% |
| 2024 | 23,4 K RON | 45,5 K RON | 51,5% |
| 2025 | 24,7 K RON | 31,7 K RON | 78,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 34,4 K RON | 15,0 K RON | 15,5 K RON | ▲ 3,3% |
| Rezultat net | −10 RON | 2,7 K RON | −49,8 K RON | −15,1 K RON | ▲ 69,7% |
| Total active | 122,1 K RON | 71,3 K RON | 45,5 K RON | 31,7 K RON | ▼ 30,4% |
| Capitaluri proprii | 190 RON | 2,9 K RON | −47,0 K RON | −62,1 K RON | ▼ 32,2% |
| Datorii totale | 0 RON | −601 RON | 23,4 K RON | 24,7 K RON | ▲ 5,5% |
| Lichiditate curentă | – | – | 0,80 | 1,03 | ▲ 29,0% |
| Marjă netă (%) | – | 7,82 | -332,20 | -97,57 | ▲ 70,6% |
| Scor bonitate | 30 | 45 | 17 | 44 | ▲ 158,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 23,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (44/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.