PARNASOS NCO SRL
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Sat Lazu, Comuna Agigea, MIRON CRISTEA, 32, 907016, 7 metri patrati
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 4.486.766 RON | 4.519.059 RON | 4.363.768 RON | 110.102 RON | 155.291 RON | 904.017 RON | 93.514 RON | 810.503 RON | 131.329 RON | 772.688 RON | 259.558 RON | 350.946 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2020 | 4.962.792 RON | 5.002.362 RON | 4.725.692 RON | 228.668 RON | 276.670 RON | 1.085.646 RON | 156.112 RON | 929.534 RON | 359.997 RON | 725.649 RON | 265.806 RON | 338.920 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2021 | 6.910.548 RON | 6.976.768 RON | 6.501.147 RON | 399.109 RON | 475.621 RON | 1.365.482 RON | 156.126 RON | 1.209.356 RON | 399.349 RON | 966.133 RON | 380.641 RON | 584.132 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
| 2022 | 7.627.266 RON | 7.696.813 RON | 7.300.918 RON | 342.616 RON | 395.895 RON | 1.791.024 RON | 100.659 RON | 1.690.365 RON | 342.856 RON | 1.448.168 RON | 642.957 RON | 617.838 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
| 2023 | 8.462.736 RON | 8.522.674 RON | 8.146.764 RON | 324.236 RON | 375.910 RON | 1.702.514 RON | 113.616 RON | 1.588.898 RON | 324.476 RON | 1.378.038 RON | 575.480 RON | 938.861 RON | 0 RON | 0 RON | 12 |
| 2024 | 7.649.844 RON | 7.677.472 RON | 7.465.682 RON | 181.798 RON | 211.790 RON | 2.086.434 RON | 255.344 RON | 1.831.090 RON | 182.039 RON | 1.904.395 RON | 907.386 RON | 910.277 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
| 2025 | 10.019.444 RON | 10.158.866 RON | 9.963.371 RON | 167.324 RON | 195.495 RON | 3.044.407 RON | 278.244 RON | 2.766.163 RON | 167.564 RON | 2.876.843 RON | 1.237.611 RON | 1.161.169 RON | 0 RON | 0 RON | 12 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4639 — Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 106 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.96) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Grad ridicat de îndatorare: 94.5% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,49 M RON | 4,96 M RON | 6,91 M RON | 7,63 M RON | 8,46 M RON | 7,65 M RON | 10,02 M RON |
| Venituri totale | 4,52 M RON | 5,00 M RON | 6,98 M RON | 7,70 M RON | 8,52 M RON | 7,68 M RON | 10,16 M RON |
| Cheltuieli totale | 4,36 M RON | 4,73 M RON | 6,50 M RON | 7,30 M RON | 8,15 M RON | 7,47 M RON | 9,96 M RON |
| Rezultat net | 110,1 K RON | 228,7 K RON | 399,1 K RON | 342,6 K RON | 324,2 K RON | 181,8 K RON | 167,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 10,52 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,96 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,53 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,13 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,06 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 8,10 |
| Durata stocaj (zile) | 45 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,63 |
| Durata încasare (zile) | 42 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 772,7 K RON | 904,0 K RON | 85,5% |
| 2020 | 725,6 K RON | 1,09 M RON | 66,8% |
| 2021 | 966,1 K RON | 1,37 M RON | 70,8% |
| 2022 | 1,45 M RON | 1,79 M RON | 80,9% |
| 2023 | 1,38 M RON | 1,70 M RON | 80,9% |
| 2024 | 1,90 M RON | 2,09 M RON | 91,3% |
| 2025 | 2,88 M RON | 3,04 M RON | 94,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,49 M RON | 4,96 M RON | 6,91 M RON | 7,63 M RON | 8,46 M RON | 7,65 M RON | 10,02 M RON | ▲ 31,0% |
| Rezultat net | 110,1 K RON | 228,7 K RON | 399,1 K RON | 342,6 K RON | 324,2 K RON | 181,8 K RON | 167,3 K RON | ▼ 8,0% |
| Total active | 904,0 K RON | 1,09 M RON | 1,37 M RON | 1,79 M RON | 1,70 M RON | 2,09 M RON | 3,04 M RON | ▲ 45,9% |
| Capitaluri proprii | 131,3 K RON | 360,0 K RON | 399,3 K RON | 342,9 K RON | 324,5 K RON | 182,0 K RON | 167,6 K RON | ▼ 8,0% |
| Datorii totale | 772,7 K RON | 725,6 K RON | 966,1 K RON | 1,45 M RON | 1,38 M RON | 1,90 M RON | 2,88 M RON | ▲ 51,1% |
| Lichiditate curentă | 1,05 | 1,28 | 1,25 | 1,17 | 1,15 | 0,96 | 0,96 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | 2,45 | 4,61 | 5,78 | 4,49 | 3,83 | 2,38 | 1,67 | ▼ 29,8% |
| Scor bonitate | 57 | 75 | 70 | 57 | 57 | 36 | 51 | ▲ 41,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (167,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 51/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 10,52 M RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 94.5% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.