Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GRUP TRUCK ELGIL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, CONSTANTIN PARIANO, 13
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 195.697 RON | 200.301 RON | 138.959 RON | 59.466 RON | 61.342 RON | 97.263 RON | 42.552 RON | 54.711 RON | 59.666 RON | 37.597 RON | 0 RON | 11.731 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 316.034 RON | 317.434 RON | 295.922 RON | 18.722 RON | 21.512 RON | 143.304 RON | 30.049 RON | 113.255 RON | 48.655 RON | 94.649 RON | 0 RON | 7.157 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 1.048.184 RON | 1.048.184 RON | 817.855 RON | 221.000 RON | 230.329 RON | 625.218 RON | 317.002 RON | 308.216 RON | 252.703 RON | 372.515 RON | 294 RON | 236.523 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 1.778.948 RON | 1.779.725 RON | 1.273.907 RON | 490.942 RON | 505.818 RON | 1.053.231 RON | 586.901 RON | 466.330 RON | 743.645 RON | 323.682 RON | 9.140 RON | 176.241 RON | 0 RON | 14.096 RON | 4 |
| 2024 | 2.448.644 RON | 2.458.963 RON | 1.800.868 RON | 595.382 RON | 658.095 RON | 1.210.691 RON | 796.435 RON | 414.256 RON | 968.375 RON | 280.393 RON | 2.040 RON | 313.103 RON | 0 RON | 38.077 RON | 5 |
| 2025 | 3.064.650 RON | 3.192.961 RON | 2.853.993 RON | 281.171 RON | 338.968 RON | 1.666.232 RON | 1.133.478 RON | 532.754 RON | 493.076 RON | 1.230.082 RON | 8.046 RON | 433.900 RON | 0 RON | 56.926 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,429 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.43) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 195,7 K RON | 316,0 K RON | 1,05 M RON | 1,78 M RON | 2,45 M RON | 3,06 M RON |
| Venituri totale | 200,3 K RON | 317,4 K RON | 1,05 M RON | 1,78 M RON | 2,46 M RON | 3,19 M RON |
| Cheltuieli totale | 139,0 K RON | 295,9 K RON | 817,9 K RON | 1,27 M RON | 1,80 M RON | 2,85 M RON |
| Rezultat net | 59,5 K RON | 18,7 K RON | 221,0 K RON | 490,9 K RON | 595,4 K RON | 281,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,62 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,43 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,43 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,35 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 380,89 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,06 |
| Durata încasare (zile) | 52 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 37,6 K RON | 97,3 K RON | 38,7% |
| 2021 | 94,6 K RON | 143,3 K RON | 66,1% |
| 2022 | 372,5 K RON | 625,2 K RON | 59,6% |
| 2023 | 323,7 K RON | 1,05 M RON | 30,7% |
| 2024 | 280,4 K RON | 1,21 M RON | 23,2% |
| 2025 | 1,23 M RON | 1,67 M RON | 73,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 195,7 K RON | 316,0 K RON | 1,05 M RON | 1,78 M RON | 2,45 M RON | 3,06 M RON | ▲ 25,2% |
| Rezultat net | 59,5 K RON | 18,7 K RON | 221,0 K RON | 490,9 K RON | 595,4 K RON | 281,2 K RON | ▼ 52,8% |
| Total active | 97,3 K RON | 143,3 K RON | 625,2 K RON | 1,05 M RON | 1,21 M RON | 1,67 M RON | ▲ 37,6% |
| Capitaluri proprii | 59,7 K RON | 48,7 K RON | 252,7 K RON | 743,6 K RON | 968,4 K RON | 493,1 K RON | ▼ 49,1% |
| Datorii totale | 37,6 K RON | 94,6 K RON | 372,5 K RON | 323,7 K RON | 280,4 K RON | 1,23 M RON | ▲ 338,7% |
| Lichiditate curentă | 1,46 | 1,20 | 0,83 | 1,44 | 1,48 | 0,43 | ▼ 70,7% |
| Marjă netă (%) | 30,39 | 5,92 | 21,08 | 27,60 | 24,31 | 9,17 | ▼ 62,3% |
| Scor bonitate | 77 | 67 | 73 | 90 | 90 | 50 | ▼ 44,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (281,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,62 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.